Strona główna > Biżuteria złota > Pierścionki złote > z kolorowymi kamieniami

Złote pierścionki z kolorowymi kamieniami

54 produktow

Ludzkość od zarania dziejów ozdabiała swoje ciała, a biżuteria rozpowszechniona została już w starożytności. Początkowo służyła do pokreślenia statusu społecznego i finansowego noszących jej osób, więc nic dziwnego, że zaczęto ją utożsamiać jako ozdobę noszoną przez ludzi wysoko urodzonych, pełniących ważne funkcje społeczne, a także z osobami zamożnymi, a zwłaszcza z władcami i dworzanami. Od zarania dziejów szczególnie ceniono biżuterię ze złota, które było wartościowym kruszcem wydobywanym początkowo w Afryce.

Wykonywano formy z wosku, w których następnie odlewano biżuterię ze złota. Ta wykonana z innych kruszców była oznaką złej sytuacji materialnej, dlatego bardzo chętnie obnoszono się z kosztownościami stanowiący nieodłączny element zamożniejszej części społeczeństwa. Coraz częściej ozdabiano złote ozdoby kamieniami szlachetnymi o różnych kształtach – jednymi z najpopularniejszych wyrobów biżuteryjnych był pierścionek z kolorowym kamieniem. Jednak prawdziwym rozkwitem kunsztu jubilerskiego był XIX wiek – to właśnie wtedy zaczęto tworzyć różne motywy zdobnicze z kamieni szlachetnych umieszczonych na złotej biżuterii. Najczęstszym motywem były kwiaty ułożone z kamieni szlachetnych w kształcie łezek. Na szczególną uwagę zasługiwał złoty pierścionek z kolorowymi kamieniami o różnych kształtach czy układającymi się w ciekawy wzór. Aktualnie biżuteria ze złota wysadzana kamieniami uchodzi za luksusowy i ponadczasowy dodatek kobiecego elementu ubioru.

produktów na stronie: 12 24 48 96
sortowanie:
rozmiar foto: małe średnie duże

Pierścionek z kolorowymi oczkami – biżuteria na święta i uroczystości

Coraz częściej na różne uroczystości, święta i inne ważne okazje wybiera się elegancką biżuterię, która ma podkreślić wagę wydarzenia. Jedną z takich propozycji jest pierścionek z kolorowymi oczkami wykonany ze złota, który będzie stanowił idealne dopełnienie kobiecego ubioru podczas różnych okazji: na ślubach i weselach, jubileuszach, rocznicach ślubu, podczas Chrztów i Komunii czy świąt Bożego Narodzenia, gdzie złoty tuż obok zieleni i czerwieni jest nieodłącznym kolorem przywodzącym na myśl ten czas w roku. Złoty pierścionek z kolorowymi kamieniami powinien zostać dobrany w ten sposób, aby odzwierciedlał charakter osoby go noszącej lub motywami nawiązywał do okazji, ale sprawdzą się również klasyczne rozwiązania z jednym kamieniem czy też pojedynczym kolorowym kamieniem, otoczonym białymi cyrkoniami ułożonymi w określony wzór czy kształt. Kobieca, starannie dobrana biżuteria w postaci złotego pierścionka z kolorowymi cyrkoniami czy innymi kamieniami szlachetnymi z całą pewnością pomoże zabłysnąć przy świątecznym stole czy zaakcentuje elegancki strój podczas wszelkich uroczystości i imprez okazjonalnych.

Do wybranego pierścionka warto także dopasować odpowiednie złote bransoletki, które będą pasowały do wybranego modelu, a tym samym pomogą dodatkowo określić daną kreację.

Złoty pierścionek z kolorowymi cyrkoniami na prezent


Od wieków biżuterię przekazywano w prezencie wśród wyższych sfer, aby podkreślić szacunek do danej osoby czy zaskarbić sobie jej względy. Tradycja ta zakorzeniła się tak mocno, że przetrwała do dzisiaj. Pierścionki z kolorowymi kamieniami szlachetnymi stanowią jeden z najczęściej wybieranych pomysłów na prezent na szczególne okazje, takie jak rocznice ślubu, Walentynki, jubileusze, święta Bożego Narodzenia, Dzień Kobiet czy też zaręczyny (te ostatnie najczęściej dotyczą pojedynczego kamienia, niekiedy otoczonego drobnymi cyrkoniami – jest to bardziej delikatna opcja). Wybierając pierścionek w prezencie warto zwrócić uwagę, aby był on dopasowany do charakteru i stylu kobiety, która ma nosić go na palcu, a także przed dokonaniem zakupu poznać rozmiar osoby, która ma zostać obdarowana, aby nie zaliczyć faux pass. Również kolorystyka kamieni nie pozostaje bez znaczenia – dla kobiet silnych i zdecydowanych można wybrać wielokolorowe kamienie, czerwone, fioletowe, ciemno różowe i pomarańczowe. Dla eleganckich i dostojnych można zdecydować się na brązowe, czerwone, zielone lub czarne; do pogodnych kobiet będą pasowały kamienie żółte, pomarańczowe i błękitne; z kolei dla delikatnych romantyczek najlepiej wybrać jasnoróżowe, jasnoniebieskie czy białe kamienie. Dla tajemniczych i skrytych – fioletowe, pomarańczowe lub czarne. Warto tutaj jednak podkreślić, że jeśli nie wie się, jaki kolor kamienia będzie najodpowiedniejszy, bezpieczną opcją będą białe kamienie.

Najczęściej kobiety obdarowuje się złotym pierścionkiem z kolorowymi cyrkoniami, które czasami łączą w sobie co najmniej dwa kolory – jeden kamień kolorowy otoczony białymi. W ofercie sklepu jubilerskiego allezłoto.pl każdy znajdzie idealną propozycję pasującą do obdarowywanej kobiety, dostępną w wielu różnych rozmiarach. W ofercie posiadamy także inne rodzaje biżuterii wykonanej ze złota, jak chociażby bransoletki, naszyjniki, łańcuszki, sygnety, spinki, zawieszki, złote kolczyki czy całe komplety biżuterii – zarówno z żółtego, jak i białego złota.

0s

Ciesielscy SpJ
Al.Niepodleglosci 6
39-300 Mielec , Polska
NIP 817-205-59-71
( zobacz na mapie )
tel +48 17 780 55 56

Zapraszamy do współpracy firmy z branży jubilerskiej i złotniczej.
Hurtownia biżuterii złotej i srebrnej
Jubiler CIESIELSCY

Copyright by Ciesielscy SpJ 2024
0.44s