Dla niej i dla niego

Na co zwrócić uwagę wybierając obrączki ślubne?

29 września 2021

Okres przygotowań do ślubu usłany jest wieloma trudnymi decyzjami. Jedna z nich dotyczy obrączek — symbolu Waszego małżeństwa i miłości. Jest to biżuteria, która będzie zdobić Wasze dłonie przez całe życie, dlatego warto dobrze przemyśleć tę decyzję. Obrączki powinny być nie tylko piękne, ale także wygodne i praktyczne. W tym artykule przedstawimy kilka aspektów, na które warto zwrócić uwagę, wybierając obrączki ślubne.

Rodzaj i styl obrączek

Pierwszym kryterium, którym kierują się przyszli małżonkowie wybierając obrączki jest ich wygląd. Jedni wolą standardowe, złote obrączki, inni bardziej nietuzinkowe — z kamieniami szlachetnymi lub innymi zdobieniami. Obecnie na rynku jubilerskim mamy szeroki wybór obrączek, dzięki czemu każda para znajdzie te odpowiadające im potrzebom. Wybierając obrączkę należy jednak zadać sobie kilka pytań, które znacznie ułatwią poszukiwania. Przede wszystkim warto zastanowić się, jaki styl preferujecie i czy Wasze obrączki powinny być takie same, czy mogą się różnić między sobą. Panie powinny także się zastanowić czy obrączka będzie pasować do pierścionka zaręczynowego, tworząc spójną całość.

Obrączki ślubne Obrączka ślubna 3mm półokrągła klasyczna z żółtego złota OB1/W1/ 1408

Obrączki ślubne Obrączka ślubna 3mm półokrągła klasyczna z żółtego złota OB1/W1/ 1408 zł

Złoto, platyna, a może tytan?

Wybór kruszcu na obrączki to nie lada wyzywanie. Jeśli planujecie nosić obrączki każdego dnia, to konieczny jest dobór trwałego metalu, odpornego na zarysowania. Wybór dostępnych metali jest naprawdę duży — od żółtego złota, przez białe i różowe, aż do srebra i platyny. Najpopularniejszym kruszcem jest oczywiście złoto o próbie 0,585. Jest to dobry kompromis pomiędzy ceną i trwałością obrączek, które przez długi czas zachowują swój blask. Niezwykle elegancką i stylową propozycją są obrączki z platyny, które pięknie się prezentują zarówno solo, jak i z kamieniami szlachetnymi. Jeśli jednak wiesz, że ze względu na Twoją pracę lub tryb życia, obrączka będzie narażona na liczne zarysowania, warto wybrać tę tytanową, która jest piękna oraz praktyczna.

Profil obrączek

Jest to mały, jednak bardzo istotny szczegół, który wbrew pozorom ma duży wpływ na ostateczny wygląd obrączki. Dostępne są płaskie, półokrągłe oraz wklęsłe obrączki. Te pierwsze świetnie prezentują się z fazowanymi bokami oraz dodatkami w postaci kamieni szlachetnych. Z kolei obrączki półokrągłe to jedno z najbardziej klasycznych rozwiązań — daje dużo możliwości jeśli chodzi o zdobienia, jednak równie pięknie prezentują się bez nich. Najrzadziej spotykane są natomiast obrączki wklęsłe, które z pewnością przypadną do gustu parom ceniącym sobie nietuzinkowe dodatki.

 

Obrączki ślubne z białego złota OB67/W2/ 17,87 zł

Obrączki ślubne z białego złota OB67/W2/ 1787 zł

 

Dajcie sobie czas!

Może zdarzyć się tak, że już na samym początku poszukiwań znajdziecie idealne obrączki, które momentalnie trafią w Wasz gust i podejmiecie decyzję pod wpływem impulsu. Z czasem może okazać się, że traficie na wiele innych, ciekawszych rozwiązań, a początkowo zakupione obrączki już nie będą Waszymi wymarzonymi. Wybierając obrączki ślubne, należy dać sobie czas, ponieważ taki zakup to niemały wydatek. Warto rozważyć kilka opcji i podjąć dobrze przemyślaną decyzję. Pamiętajcie, że zawsze można wrócić do pierwszej opcji, jeśli nic innego nie zdobędzie Waszych serc.

Podobne artykuły
Brak komentarzy