Trendy

Złoto i srebro – czy można nosić je razem?

27 listopada 2017
fotolia.com, #128271366 | Autor: kozaksalo

fotolia.com, #128271366 | Autor: kozaksalo

Łączenie złotej i srebrnej biżuterii od dawna zdaje się być nieco kłopotliwe. Przez długi czas było uznawane za modowe faux-pas, jednak od kilku sezonów coraz częściej pojawia się razem właśnie ta kombinacja metali szlachetnych. Czy i jak nosić razem srebro i złoto? Mamy nadzieje, że nasz dzisiejszy wpis nieco pomoże w podjęciu decyzji, o tym, jak łączyć ze sobą biżuterię w różnych kolorach.

 

Tak czy nie?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna – tak jak już wspominaliśmy, łączenie złota i srebra w jednej stylizacji przez długi czas, jeszcze do niedawna było nie do pomyślenia przez osoby interesujące się modą. Uważane było za pozbawione klasy. Jednak już jakiś czas temu zasada ta zaczęła słabnąć, a ostatecznie dziś możemy schować ją do lamusa. I bardzo dobrze, bo połączenie złota i srebra w jednej stylizacji powinno być nie tylko dopuszczalne, ale może być także bardzo stylowe i prezentować się świetnie!

Jednak nie oznacza to, że powinnyśmy zakładać na siebie całą biżuterię, jaką posiadamy w tych dwóch kolorach. Wystarczy kierować się kilkoma zasadami w dobieraniu biżuterii, by połączenie tych dwóch metali wyglądało elegancko, z klasą i przede wszystkim modnie.

 

Kolczyki w trzech kolorach złota na sztyft

Kolczyki w trzech kolorach złota na sztyft

 

Dopasuj biżuterię do stroju

Gdy zastanawiasz się, czy połączenie srebra i złota do siebie pasuje, przede wszystkim zastanów się, czy wybrana biżuteria pasuje do stroju i okazji, na którą się wybierasz. To pierwszy krok do sukcesu. Na zdecydowanie więcej możemy sobie pozwolić w codziennych, luźnych stylizacjach (pamiętajmy jednak, żeby nie przesadzić!), a inaczej ubierzemy się na wieczór w operze lub eleganckim przyjęciu.

Dobierając biżuterię w różnych kolorach, kierujmy się przede wszystkim tym, by pasowała ona do siebie stylem. Naszyjnik w nowoczesnym stylu, niezależnie od jego koloru nie będzie wyglądał dobrze z ozdobnymi kolczykami w stylu art deco, nawet jeśli ich kolor będzie do siebie pasował. Dobrze, gdy zestaw wygląda na przemyślany, a nie na założone przypadkowo elementy.

 

Szeroki złoty pierścionek

Szeroki złoty pierścionek

 

Zdecyduj się na łączoną biżuterię

Masz ochotę łączyć biżuterię w różnych kolorach, ale nie masz pewności, czy wybrany przez Ciebie zestaw będzie wyglądał dobrze razem? Ciekawym pomysłem może być biżuteria, która celowo została stworzona z połączenia metali w różnych kolorach. Możesz zdecydować się na kolczyki, pierścionki, naszyjniki, na przykład takie wykonane ze złota w kilku odcieniach.

Wybierając taką biżuterię, masz pewność, że nawet połączenie trzech kolorów wygląda świetnie. Dobierając pozostałą biżuterię do jednego wielokolorowego elementu, zdecyduj się już na jeden kolor.

 

Pierscionek zloty kolekcja TRICOLOR

Pierscionek zloty kolekcja TRICOLOR

 

Obrączka i pierścionek zaręczynowy

Co, jeśli pierścionek zaręczynowy zrobiony jest z białego złota, a na obrączki zdecydowaliśmy się z żółtego złota? Według nas nie ma to szczególnego znaczenia. Te elementy biżuterii rządzą się swoimi prawami. Dlatego w tym wypadku wszystkie połączenia są dozwolone!

Podobne artykuły
Brak komentarzy