Biżuteryjny Savoir-Vivre Trendy

Zimowa biżuteria

20 stycznia 2017
Olga Sidel'nikova, fotolia.com, #120168121

Olga Sidel'nikova, fotolia.com, #120168121

Lato to zwiewne sukienki, kwiatowe wzory i lekkie, kolorowe dodatki. Zimą jest inaczej. Zakładamy kożuchy, futra, płaszcze, wełniane czapki i szale. A jaką biżuterię dobieramy?

 

Zimowa, czyli jaka?

Przed nami jeszcze dwa miesiące tej pory roku. Nie bez przyczyny piszemy o zimowej biżuterii właśnie dzisiaj. Wystarczy spojrzeć w zawartość damskich szkatułek na biżuterię. Po Bożym Narodzeniu dużo w nich nowych nabytków. Wszystkie cechuje jednak przeważnie jeden, ten sam motyw – są bardziej „zimowe” od tych, które otrzymałyśmy na urodziny w maju czy rocznicę ślubu w sierpniu. Nic dziwnego – w przedświąteczniej aurze łatwiej było o taki wybór. Co to oznacza? Dostajemy większą biżuterię – wisiorki są bardziej naszpikowane cyrkoniami, na pierścionkach kamienie mają większe oczka, a kolczyki solidniejsze rozmiary. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – aby nie zgubiły się wśród czapek, grubych swetrów i innych zimowych akcesoriów.

 

Syda Productions, fotolia.com, #126407121

Syda Productions, fotolia.com, #126407121

 

Karnawałowe szaleństwo 

Zima to też karnawałowe zabawy. Piękne suknie i garnitury. A jeśli eleganckie stroje, to i elegancka biżuteria. Zimą zakładamy więc te pierścionki i bransoletki, które zostawiamy zwykle na „szczególne okazje”. Do sukni z dużym dekoltem dobieramy kolie lub duże naszyjniki. Do spiętych włosów, koków czy plecionek możemy włożyć w uszy długie, zwisające kolczyki. Biżuteria ma się rzucać w oczy, być jak osobny element garderoby. Karnawał to czas, w którym z błyskotkami nie sposób przesadzić.

 

#132805717 | Autor: gpointstudio, fotolia.com

#132805717 | Autor: gpointstudio, fotolia.com

 

Casualowy look

A jaką biżuterię dobrać do pracy, szkoły czy na zakupy? Tutaj pora roku niewiele zmienia. Oczywiście pod sweter z golfem nie ma sensu wkładać łańcuszka z wisiorkiem, ale korale czy duży wisior na grubszym łańcuchu, ale zasadniczo nie ma tu reguły. Można więc kierować się modą i własnymi upodobaniami. Chyba że zwyczajnie nie możemy nacieszyć się otrzymanymi prezentami i wciąż nosimy biżuterię spod choinki. To rozwiązuje wszelkie dylematy.

 

A jeśli Wasze szkatułki świecą pustkami, chcecie sprawić komuś wyjątkowy prezent lub – Panowie – szukacie klasycznego pierścionka zaręczynowego, zajrzyjcie koniecznie do nas na www.allezloto.pl.

Podobne artykuły
Brak komentarzy