Biżuteryjny Savoir-Vivre

Zegarki do pracy i na co dzień – czym się różnią?

8 lutego 2021

Zegarek jest zawsze przydatnym gadżetem. Bez względu na to, czy zdecydujemy się na model analogowy, elektroniczny, czy nowoczesny smartwatch, każdy ułatwi lepszą kontrolę czasu i zdecydowanie lepiej sprawdzi się w miejscach, w których korzystanie z telefonu komórkowego jest wysoce niestosowne. Zegarki różnią się stylem, wielkością, formą, charakterem, mechanizmem i przeznaczeniem. Wyraźnie różnice widać pomiędzy zegarkami dla kobiet, a zegarkami dla mężczyzn. Powstaje jednak jedno zasadnicze pytanie. Jakie zegarki najlepiej nadają się do pracy, a jakie na co dzień?

Zegarek do pracy biurowej

Trzeba przyznać, że model zegarka wybierany do pracy będzie w dużym stopniu zależał od charakteru wykonywanego zawodu. Dużą pomocą może być wymagany w danym środowisku pracy dress code. Im bardziej formalny, tym ściślejsze zasady tyczą się także biżuterii i zegarka. Kolorystyka takiego modelu powinna być stonowana, nierzucająca się w oczy. Zarówno pasek, jak i koperta nie mogą wielkością wyróżniać się na delikatnym nadgarstku i zwracać na siebie zbytniej uwagi. Bardzo ważne jest, aby zegarek stanowił dopełnienie stylizacji do pracy i był modelem analogowym.

Jeśli natomiast chodzi o dodatkowe funkcje, z pewnością praktyczny i przydatny będzie datownik. Na tym jednak dobrze poprzestać. Warto także zwrócić uwagę na samą tarczę. Do najlepszych rozwiązań należą uniwersalne indeksy, które jasno wskażą obecną godzinę, przy czym nie rzucają się w oczy tak, jak cyfry. Najlepsze zestawienie kolorystyczne to czernie i granaty połączone ze srebrem i bielą. Taka konfiguracja barw wygląda elegancko i klasycznie, ale nie krzykliwe. Ostatnią wskazówką jest skupienie się na zegarkach oryginalnych. Podróbki i repliki mogą nie zdać egzaminu pod żadnym względem.

 

Zegarek ATLANTIC SEACREST 50341 41 61/ 910 zł

Zegarek ATLANTIC SEACREST 50341 41 61/ 910 zł

 

Zegarek ATLANTIC 29033 43 28G/ 765 zł

Zegarek ATLANTIC 29033 43 28G/ 765 zł

Modele zegarków do pracy fizycznej

W zależności od zawodu i przepisów BHP, idealne zegarki do pracy mogą różnić się funkcjonalnością i wykonaniem. Osoby pracujące w trudnych warunkach na pewno nie skorzystają z oferty zegarków opisanych powyżej. W tym przypadku w czasomierzu najważniejszy jest wybór modelu odpornego na warunki atmosferyczne, wilgoć, zarysowania i pęknięcia. Im bardziej ekstremalnie, tym wytrzymalsze materiały powinny zostać wykorzystane do stworzenia zegarka.

Przechodząc do konkretów, warto rozejrzeć się za modelami wyprodukowanymi z wodoszczelnych i wstrząsoodpornych tworzyw. Jest to skuteczne zabezpieczenie przed uszkodzeniem mechanizmu w razie upadku zegarka. Dobrym pomysłem jest także skorzystanie z modelu na bransolecie, ponieważ pasek skórzany może ulec szybkiemu przetarciu i zniszczeniu. Nawiązując do kolorystyki i stylu, raczej nie ma w tym obszarze narzuconych odgórnie zasad. Można jednak pomyśleć nad zegarkiem z większą tarczą, czy dodatkowym podświetleniem w przypadku pracy na nocnej zmianie.

Zegarek na co dzień

Model czasomierza na co dzień będzie w głównej mierze uzależniony od odzieżowych stylizacji, hobby, aktywności fizycznej i zainteresowań. Osoby interesujące się gadżetami elektronicznymi z pewnością ucieszą się z praktycznego i nowoczesnego smartwatcha, z kolei pasjonaci sportu wybiorą modele na gumowym pasku, odporne na zarysowania, być może z dodatkowymi funkcjami, jak pulsometr, czy krokomierz. Kolorystyka również zależy od osobistych preferencji. Najważniejsze, by podkreślić swój styl i czuć się dobrze z wybranym modelem zegarka.

 

Różnice między zegarkami na co dzień i do pracy są bardzo czytelne. Tak samo, jak stylizacje odzieżowe, czasomierze mają swoje cechy charakterystyczne adekwatne do sytuacji i miejsca. Trzymanie się podstawowych wskazówek zapewni nie tylko praktyczność w przypadku wybranego modelu zegarka, ale także przyczyni się do odebrania naszej osoby za taktowną, z wyczuciem stylu i dobrym smakiem.

Podobne artykuły
Brak komentarzy