Dla niej i dla niego Polecane Trendy

Zegarek i bransoletka – najlepsze połączenia

8 kwietnia 2019
Adobe Stock, autor: gstockstudio 154932246

Adobe Stock, autor: gstockstudio 154932246

Zegarki w dzisiejszych czasach często są tak ozdobne, że z powodzeniem same zastępują biżuterię. Co jednak w sytuacji, gdy kusi nas, by do czasomierza dobrać jednak jeszcze stylową bransoletkę? Albo czujemy, że zegarek jest tak prosty i skromny, że przydałoby się uzupełnić go dodatkową ozdobą na rękę? Czy możemy pozwolić sobie na założenie na jeden nadgarstek zarówno zegarka, jak i bransoletki? Odpowiedź nie jest jednoznaczna – to zależy.

Kiedy nie zakładać bransoletki?

W momencie gdy decydujemy się na bardzo ozdobny zegarek, na przykład z grubą bransoletą, kamieniami czy misternymi zdobieniami, zakładanie dodatkowej ozdoby byłoby przesadą. Sprawiłoby to wrażenie jarmarcznego wręcz przepychu, tego efektu zaś za wszelką cenę powinnyśmy unikać. Jeśli jednak stawiamy na klasyczny, dość prosty zegarek, nic nie stoi na przeszkodzie, by zestawić go z bransoletką lub nawet kilkoma bransoletkami. Takie połączenia są nie tylko dozwolone, ale wręcz pomagają pokazać własny styl i wyrazić siebie. Słowem – sprawiają, że nasza stylizacja nie jest nudna.

Złota bransoletka delikatny łańcuszek z małymi cyrkoniami / 338 zł

Złota bransoletka delikatny łańcuszek z małymi cyrkoniami / 338 zł

Zegarki złote lub srebrne z bransoletkami

Jeśli nosimy złoty lub srebrny zegarek, warto dobrać do niego bransoletkę o tym samym kolorze. I pamiętajmy, że chodzi tutaj również o jego odcień. Jeśli zegarek stylizowany jest na zabytkowy, nie będzie dobrze wyglądał z nowoczesną bransoletką, która aż lśni intensywnym srebrnym blaskiem. Tak samo czasomierz o kolorze klasycznego, żółtego złota nie będzie pasował do jasnozłotej bransoletki. Podsumowując: najlepiej jest dobrać do zegarka ozdoby o podobnym odcieniu tego samego koloru.

Bransoletka złota z ażurową kulką koniczyną i onyksami / 514 zł

Bransoletka złota z ażurową kulką koniczyną i onyksami / 514 zł

Złote i srebrne zegarki najlepiej łączyć z bardzo subtelnymi, klasycznymi dodatkami. Dobrze sprawdzą się tutaj bransoletki z zawieszką, proste łańcuszki lub ozdoby wysadzane bardzo drobnymi kamieniami. Ważne, by nie były krzykliwe i bogato zdobione – w tego typu kompozycjach to zegarek ma grać główną rolę. Możemy zestawić z nim jedną dobraną bransoletkę, ale możemy też pokusić się o założenie nawet kilku – oczywiście pod warunkiem, że będą one delikatne i stonowane.

Bransoletka złote kółko z sercem na czarnym sznurku / 358 zł

Bransoletka złote kółko z sercem na czarnym sznurku / 358 zł

Zegarki na skórzanym pasku

W sytuacji gdy wybieramy zegarek na skórzanym pasku, nic nie stoi na przeszkodzie, by pokusić się o nieco odważniejszą, a mniej elegancką biżuterię. Również możemy połączyć tego typu zegarek z bransoletką złotą lub srebrną, ale dobrze sprawdzą się także ozdoby z niewielkich koralików, materiałowe, sznurkowe lub nawet skórzane z ćwiekami. Tutaj jednak również lepiej postawić na kilka cieńszych bransoletek zamiast zakładać jedną grubą, która będzie odciągała uwagę od zegarka.

Podobne artykuły
Brak komentarzy