Trendy

Wszystko o nausznicach

13 czerwca 2017
fotolia.com, #148371687 | Autor: mikelaptev

fotolia.com, #148371687 | Autor: mikelaptev

Podobnie jak historia, moda również lubi się powtarzać. W ostatnim czasie na wybiegach znów pojawiły się nausznice. Skąd się wzięły i dlaczego są tak modne?

.

Czym są nausznice?

Nausznica lub zausznica, jak sama nazwa wskazuje, podobnie jak kolczyki jest ozdobą ucha. Nie jest to jednak pomysł współczesnych projektantów mody. Pierwsze modele zostały odkryte na Wyspach Brytyjskich i prawdopodobnie powstały już 2000 lat przed naszą erą.

Noszone były przez Inków, a w starożytnej Grecji były wyznacznikiem statusu majątkowego ich właściciela. Najstarsze egzemplarze, które odkryto w Polsce, pochodziły już z X wieku i pełniły funkcję ozdobną, nosiły je głównie kobiety.

Współczesne nausznice nie wymagają zazwyczaj przekłuwania ucha w innym miejscu, niż to, w którym nosimy tradycyjne kolczyki.

.

Najmodniejszy dodatek

Nausznice są ozdobą ucha i od kilku miesięcy są najmodniejszymi dodatkami. Zazwyczaj nosimy je pojedynczo, drugie ucho pozostawiając bez ozdób lub zakładając tylko niewielki, delikatny kolczyk. Idealnie uzupełniają kreacje wieczorowe, zwłaszcza egzemplarze z dużą ilością ozdobnych kamieni. Jednak nausznice są świetnym dodatkiem do codziennych stylizacji. Na co dzień świetnie sprawdzą te niewielkie i mniej okazałe. Są doskonałym sposobem, by odmienić i ożywić każdy strój.

W sklepach znaleźć możemy nausznice w różnym stylu i rozmiarze. Niektóre mają kształt dostosowany do krzywizny ucha, dzięki czemu do niego przylegają. Zdecydowana większość jednak ma specjalne mocowanie, dzięki któremu ozdoba utrzymuje się w miejscu przez cały dzień. Choć na pierwszy rzut oka mogą wydawać się niewygodne, warto poszukać modelu, który idealnie dopasuje się do naszego ucha i nie będzie zbyt ciężki.

 

 

Nausznica złota prawa z cyrkoniami

Nausznica złota prawa z cyrkoniami

 

 

 

Kupując nausznicę, musimy najpierw zdecydować, z której strony będziemy ją nosić, ponieważ zazwyczaj są one dopasowane do lewego lub prawego ucha.

Wybierać możemy wśród nausznic delikatnych, pozbawionych ozdób, bogato zdobionych na przykład cyrkoniami, lub przybierających fantazyjne kształty, na przykład piór lub skrzydeł.

 

 

 

Nausznice kolczyki Pióro

Nausznice kolczyki Pióro

 

 

 

Popularne są również nausznice składające się z dwóch elementów połączonych łańcuszkiem, które pięknie podkreślają kształt ucha. Jednoczęściowe ozdoby mają zazwyczaj wielkość 5-6 centymetrów i dodadzą charakteru każdej stylizacji.

Nausznice bogato zdobione na przykład cyrkoniami lub innymi kamieniami będą też oryginalnym i ciekawym dodatkiem do sukni ślubnej, który na pewno przyciągnie uwagę każdego gościa.

 

 

 

Złote nausznice z cyrkoniami

Złote nausznice z cyrkoniami

 

 

 

Zakładając nausznicę, pamiętajmy, by była ona głównym elementem przyciągającym uwagę, dlatego lepiej zrezygnować z innej biżuterii i zbyt ozdobnych dodatków. Wszystkie przedstawione i wiele innych modeli nausznic znajdziecie na www.allezloto.pl

Podobne artykuły
Brak komentarzy