Biżuteryjny Savoir-Vivre Dla niej i dla niego

Czy współczesnemu gentlemanowi wypada nosić sygnet?

16 kwietnia 2020
źródło: Adobe Stock

źródło: Adobe Stock

W jakich sytuacjach dozwolone jest noszenie sygnetu? Czy współcześnie przestał być uznawany za ważny symbol? Jaki sygnet warto wybrać na prezent dla eleganckiego mężczyzny ceniącego ponadczasowe tendencje? 

Sygnet – w jakich sytuacjach warto go nosić? 

Sygnet to pierścień z wyrytym w kamieniu herbem lub monogramem. Stanowi symbol przynależności rodowej, statusu i rangi. Zgodnie z panującymi niegdyś obyczajami towarzyskimi idealny sygnet powinien być złoty, ryty w karneolu (określanym również jako krwawnik) oraz noszony wyłącznie przez prawowitych dziedziców herbu

Sygnet męski złoty z czarnym oczkiem Model: SY58

Sygnet męski złoty z czarnym oczkiem
Model: SY58

Obecnie sygnety uznawane są za rodzaj męskiej biżuterii i noszone jako eleganckie dodatki do formalnych stylizacji. Czy jednak współczesnemu gentlemanowi wypada nosić sygnet? Część specjalistów twierdzi, że autentyczny sygnet rodowy może być noszony wyłącznie przez reprezentantów tego rodu. Ich zdaniem, noszenie sygnetów dozwolone jest również w przypadku, gdy stanowią ważny element rodzinnej tradycji i są przekazywane z pokolenia na pokolenie. 

Złoty sygnet prosty bez zdobień wąski Model: SY146A

Złoty sygnet prosty bez zdobień wąski
Model: SY146A

W jakich sytuacjach noszenie sygnetu może zatem narazić gentlemana na negatywne reakcje? Aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, należy precyzyjnie określić cel noszenia sygnetu. Elegancki mężczyzna nie będzie zamierzał nosić sygnetu tylko dlatego, żeby komuś zaimponować lub zbudować określone wyobrażenie na swój temat. Jego decyzja będzie zgodna z jego wartościami i odczuciami. 

Przegląd klasycznych sygnetów ze złota 

Zanim zaprezentujemy sygnety ze złota, na które warto zwrócić uwagę, przypominamy artykuły opublikowane na naszym blogu. Jeśli chcesz poszerzyć wiedzę na temat sygnetów oraz męskiej biżuterii, poniższe wpisy z pewnością Cię zainteresują: 

Sygnety, które prezentujemy, doskonale sprawdzają się także w roli prezentu. Zanim jednak wybierzesz model idealny dla Twojego gentlemana, upewnij się, że ten rodzaj biżuterii przypadnie mu do gustu oraz wywoła wyłącznie pozytywne odczucia. 

Oto przykłady klasycznych sygnetów ze złota, które zachwycają ekskluzywną stylistyką i perfekcyjnym wykonaniem:

Sygnet złoty prosty klasyczny bez ozdób Model: SY174

Sygnet złoty prosty klasyczny bez ozdób
Model: SY174

 

 

Złoty męski sygnet, satynowa powierzchnia Model: SY127

Złoty męski sygnet, satynowa powierzchnia
Model: SY127

 

Podobne artykuły
Brak komentarzy