Polecane

Czy warto inwestować w złoto w obecnych czasach?

8 listopada 2022

Złoto zawsze jest w cenie, zyskuje na niestabilnej gospodarce, inflacji oraz na konfliktach zbrojnych. Złoto zawsze zachowuje swoją wartość nawet w sytuacji kryzysu gospodarki geopolitycznej. Dlatego mimo ciężkich czasów warto jest inwestować w złoto, ponieważ możemy być spokojni, że nie straci ono na wartości,  a jego cena może tylko wzrosnąć.

Jak inflacja wpływa na cenę złota?

Inflacja sprawia, że pieniądze, które mamy na koncie, jutro będą o wiele mniej warte niż te, które posiadamy dzisiaj. Dlatego właśnie warto pomyśleć o inwestycji tych dóbr w inne aktywa długoterminowe. 

Złoto jest bardzo dobrym wyborem, ponieważ:

  • jest to rzadki metal,
  • obficie występuje w przyrodzie – na tyle, że można go dalej wydobywać,
  • nie koroduje zbyt łatwo,
  • człowiek ma do złota emocjonalny stosunek.

 

W jakie złoto inwestować?

Tak naprawdę złoto w każdej postaci jest dużo warte i w każde warto zainwestować. Godne uwagi są m.in.: 

  • monety złote,
  • biżuteria,
  • sztabki.

 

Złoto jest bezpieczną inwestycją w ciężkich czasach. Historia pokazuje, że inwestorzy zwracali się ku złotu, gdy były podejrzenia, że akcje będą spadać. Dlatego też warto zainwestować w złoto, ponieważ w czasach inflacji jego cena oraz popyt wzrastają. 

 

Dlaczego warto zawsze inwestować w złoto?

Złoto od zawsze było wiele warte i sięga to już zamierzchłych czasów starożytnego Egiptu. W wielu kręgach kulturowych oraz w różnych miejscach świata, złoto jest uważane za symbol statusu bogactwa i wytworności. Ludzie mają bardzo duży sentyment i przywiązanie do złota, dlatego właśnie od zawsze jest ono tak pożądane. Jego wartość nie maleje tylko wzrasta, tym bardziej w kryzysie gospodarczym.

 

O czym należy pamiętać inwestując w złoto?

Bardzo ważnym aspektem, o którym należy pamiętać przy inwestycji w złoto jest fakt, że nie generuje ono dochodu. Nie będzie działało tak jak np. akcje – złoto samo na siebie nie zarabia tak jak pieniądze zainwestowane na giełdzie. Dodatkowo inwestycja w złoto wiąże się z większymi kosztami. Mając złoto należy je odpowiednio przechowywać – można je też ubezpieczyć. 

Podobne artykuły
Brak komentarzy