Trendy

Trendy w biżuterii na wiosnę

7 marca 2018
fotolia.com, #152708320 | Autor: inarik

fotolia.com, #152708320 | Autor: inarik

Trendy w biżuterii, podobnie jak te modowe zmieniają się z sezonu na sezon. Zostało już zaledwie kilka dni do rozpoczęcia kalendarzowej wiosny, najwyższy więc czas zapoznać się z tym, jakie ozdoby będą królować w nadchodzących miesiącach. Co proponują nam projektanci na wiosnę 2018?

 

Postaw na kolczyki

W tym sezonie warto przyjrzeć się przede wszystkim kolczykom. Jednym z głównych trendów tegorocznej wiosny będą kolczyki asymetryczne – możemy nosić więc ozdoby z różnych kompletów, nie do pary, w różnych rozmiarach, lub po prostu sięgnąć po tylko jeden kolczyk.

 

Długie kolczyki łańcuch korda

Długie kolczyki łańcuch korda

 

Innym silnym trendem, na który warto zwrócić uwagę, są długie ozdobne kolczyki do ramion. Choć te naprawdę długie są raczej zarezerwowane tylko na wybiegi, to na pewno warto zadbać o to, by w naszej kolekcji znalazła się chociaż jedna para tych ozdób w podobnej formie.

 

Powrót do lat 80.

W tym roku na wielu wybiegach mogliśmy także zauważyć ozdoby, w tym wypadku przede wszystkim naszyjniki wykonane z plastiku, szczególnie przezroczystego w kształcie kropel wody lub przezroczystych kul. Na pokazach podziwiać mogliśmy kolczyki i kolie wykonane z takiego tworzywa.

To jednak niejedyna w tym sezonie inspiracja latami 80. Projektanci chętnie nawiązywali także do muzyki z tego okresu, szczególnie punku i grunge’u. Oprócz tego podziwiać mogliśmy także duże kolczyki ozdobione motywami kwiatowymi, a także plastikową biżuterię w rozmiarze XXL.

 

Czas na broszki

Broszki już od kilku sezonów stają się coraz bardziej popularne. Tym razem mogliśmy oglądać je w nowej, fantazyjnej odsłonie. Nosimy je nie tylko do eleganckich strojów wieczorowych, ale także zestawiamy je z zestawami codziennymi – dodadzą one stylu i oryginalności. Wybierajmy broszki w większym rozmiarze, najlepiej takie, które będą nawiązywać do stylistyki retro.

 

Srebrna broszka

Srebrna broszka

 

Kaskadowe naszyjniki

O tego typu naszyjnikach pisaliśmy już kilkukrotnie. Również w tym sezonie modne będzie zestawianie kilku naszyjników jednocześnie. Nosić będziemy co najmniej trzy sztuki naraz, a tylko od nas zależeć będzie czy zdecydujemy się na połączenie delikatnych celebrytek różnej długości, czy postawimy na te z większymi zawieszkami. Zarówno jedna, jak i druga opcja wpisuje się doskonale w tegoroczne trendy.

 

Złoty długi potrójny naszyjnik

Złoty długi potrójny naszyjnik

 

Przepych i kolorowe kamienie

Ten trend wpisuje się jednocześnie w modną w tym sezonie biżuterię XXL, jednak tym razem występuje w nieco szlachetniejszej odsłonie. Barokowa biżuteria ozdobiona kolorowymi szlachetnymi kamieniami – brylantami, szmaragdami, rubinami i szafirami także pojawiła się w propozycjach projektantów.

 

Złoty komplet z białymi i czerwonymi cyrkoniami

Złoty komplet z białymi i czerwonymi cyrkoniami

 

Choć na co dzień raczej nie będziemy sięgać po bogato zdobione kolie i naszyjniki, warto zaopatrzyć się w niewielki naszyjnik lub kolczyki ozdobione kolorowymi kamieniami.

Podobne artykuły
Brak komentarzy