Trendy

Trendy biżuterii na jesień 2023

23 października 2023

Jesień to czas ciepłych swetrów, barwnych liści i… nowych trendów w biżuterii. Każda pora roku przynosi swoje unikalne inspiracje dla projektantów, a tegoroczna jesień charakteryzuje się głębokimi barwami, odważnymi kształtami i misternymi detalami. Przyjrzyjmy się bliżej najgorętszym trendom tego sezonu!

Kolory jesieni w biżuterii

Na dźwięk słowa jesień, nasze myśli często błądzą wśród ciepłych brązów, głębokich czerwieni i złotych odcieni żółci. Te naturalne barwy przenikają również do świata biżuterii, stając się główną paletą dla wielu projektantów w tym sezonie. Ametysty, bursztyny i ciemnozielone agaty odzwierciedlają kolory leśnych drzew i nieba o zmierzchu, tworząc biżuterię, która jest równocześnie wyrazista i nasycona nostalgicznym nastrojem.

Przyroda w biżuterii

Przyroda zawsze była niekończącym się źródłem inspiracji dla twórców biżuterii, a jesień, z jej bogatą paletą kolorów i wzorów, stanowi wyjątkowy czas dla eksploracji tego tematu. W tym sezonie widzimy naszyjniki z motywami spadających liści czy bransoletki przypominające gałązki drzew. Naturalne kształty i tekstury, takie jak kamienie półszlachetne czy pióra, mogą wzbogacić biżuterię, nadając jej organiczny i autentyczny charakter. To hołd dla matki natury, który możemy nosić każdego dnia.

Powrót do klasyki

Choć świat mody jest pełen chwilowych kaprysów, pewne elementy pozostają ponadczasowe. Ostatnio obserwujemy powrót do klasycznych wzorów w biżuterii, przede wszystkim do złotych i srebrnych wyrobów o prostych, ale eleganckich kształtach. Cienkie łańcuszki i bransoletki, które kiedyś były podstawą każdej kolekcji, znów zdobywają serca wielbicieli biżuterii. Kolczyki w kształcie koła, o minimalistycznym designie, też są ponownie w czołówce najbardziej pożądanych dodatków. To przypomnienie, że prawdziwa elegancja tkwi w prostocie i tradycji.

Maksymalizm w detalach

Więcej często oznacza lepiej – trend odwrotny od poprzedniego, czyli maksymalizm w biżuterii zdobywa coraz większą popularność. To odwaga w wyrażaniu siebie poprzez duże, wyraziste elementy, które stają się głównym punktem stylizacji. Szczególną uwagę przyciągają duże wisiory o nietypowych kształtach – od abstrakcyjnych form, poprzez przedstawienia przyrody, aż po geometryczne figury. Te imponujące dodatki, noszone na długich łańcuszkach czy jako elementy kolczyków, są śmiałym dowodem na to, że biżuteria może być zarówno odważna, jak i stylowa.

Podobne artykuły
Brak komentarzy