Polecane Trendy

Szmaragdy. Dla kogo?

20 października 2016
emerald-1247420_1920

Czy wiecie, że wokalistka Caro Emerald, a właściwie Caroline Esmeralda van der Leeuw, przyjęła swój artystyczny pseudonim od szmaragdu? Tak, słowo emerald z angielskiego oznacza właśnie ten szlachetny kamień. I to jemu oraz biżuterii nim zdobionej chcemy poświęcić dzisiejszy wpis.

 

Szmaragdy są znane ludziom od stuleci. Już w starożytności uważano, że ten kamień nie tylko cieszy ludzkie oko, ale wpływa też na jego duszę. Czy słusznie przypisuje się im te niezwykłe, magiczne wręcz moce? Szmaragdy uchodzą za kamienie, które bardzo pozytywnie wpływają na ludzi. Te kamienie uspokajają i pozwalają mniej się denerwować. Podobno zieleń potrafi świetnie koić nerwy. Może więc to barwa kamienia działa tak łagodząco? Według zapisków Pliniusza Starszego szmaragdy nie tylko działają na nasz nastrój, ale i na zmęczone oczy – koją je i przynoszą ulgę.

 

ring-1017797_1920

Czym są szmaragdy?

Szmaragdy są odmianami berylu, który należy do grupy krzemianów. Mają charakterystyczną, zieloną barwę, która jest skutkiem występowania domieszek jonów chromu, a czasem także wanadu i żelaza. Mają one w sobie różne inkluzje. To oznacza, że znajdują się w nich różne ciała obce. Mogą być to inkluzje gazowe, ciekłe lub też mineralne. Pozwalają one rozpoznać, skąd pochodzi dana bryłka. Tym, co cechuje szmaragd, jest też jego słaba luminescencja w bliskim UV, jak również świecenie zielonym światem w dalekim UV. Warto tu wspomnieć też o pleochroizmie, czyli zmianie barwy kamienia pod wpływem polaryzacji światła, które przez niego przechodzi.

Złoty pierścionek ze szmaragdem i brylantami / 1349 zł

Złoty pierścionek ze szmaragdem i brylantami / 1349 zł

 

Działanie prozdrowotne

Co ciekawe, szmaragdy uznaje się za kamienie o działaniu prozdrowotnym. Mają one wpływ na wiele organów w naszym organizmie i na ich prawidłowe funkcjonowanie. Noszenie go poleca się przede wszystkim osobom:
– z chorobami serca,
– z nadciśnieniem,
– z bezsennością,
– uskarżającym się na wzdęcia i zgagę, a także z problemami jelitowymi, z woreczkiem żółciowym, wątrobą czy żołądkiem.

 

Wszystkich mężczyzn, którzy chcą zdobyć pierścionek ze szmaragdem dla swojej ukochanej lub wszystkie panie, które zwyczajnie zapragną wzbogacić swoją szkatułkę o biżuterię z tym kamieniem, serdecznie zapraszamy na www.allezloto.pl. Pragniemy zaznaczyć, że znajdziecie u nas nie tylko ozdoby dla kobiet, ale także biżuterię męską złotą lub srebrną. Serdecznie zapraszamy do zakupów!

Podobne artykuły
1 Komentarz
  • Reply arlekin 23 maja 2018 at 09:53

    Szmaragdy są kamieniami, które bardzo pozytywnie wpływają na ludzi. Uspokajają i niwelują nerwowe zachowania. To działanie zawdzięczają głównie swojej zielonej barwie. Kamenie te mogą być więc doskonałym talizmanem dla osób, które nie zawsze trzymają nerwy na wodzy. Najlepszą formą talizmanu jest chyba biżuteria ze szmaragdami. Poprzez noszenie jej dobra energia tych kamieni zawsze będzie z nami.