Biżuteria Polecane Trendy

Statement jewelry – co to jest?

6 listopada 2018
Fotolia #110632461 | Autor: konradbak

Fotolia #110632461 | Autor: konradbak

Biżuteria niemal od zawsze była eleganckim dopełnieniem stroju, ozdobą, która podkreślała atuty kreacji. Dziś jednak idziemy o krok dalej – przestaje być ona nieobowiązkowym dodatkiem do ubrania i sama staje się naszą główną ozdobą. To ona ma przyciągać wzrok i skupiać na sobie uwagę na dłużej. W ten najnowszy trend biżuteryjny wpisuje się właśnie statement jewelry.

Jaka jest statement jewelry?

Przede wszystkim jest to biżuteria duża, odważna i bardzo ozdobna. Wykonywana jest z różnych materiałów – metali szlachetnych, kamieni, ale też ze sztucznych tworzyw, drewnianych elementów, piórek, filcu – czego dusza zapragnie. Koniecznie jednak musi być niezwykła! Jest ona tworzona dla kobiet, które nie boją się ściągać na siebie wzrok przechodniów, chcą przełamać rutynę i postawić na naprawdę oryginalny wizerunek. Biżuteria ma być w ich przypadku mocnym akcentem, który świadczy o temperamencie i przebojowości.

Oryginalne kolczyki złote na prezent / 1111 zł

Oryginalne kolczyki złote na prezent / 1111 zł

Jak ją nosić?

Statement jewelry ma być antidotum na nudę w stylizacji, ale nie powinna stwarzać wrażenia jarmarcznego przepychu. Dlatego powinniśmy zakładać biżuterię tego typu z umiarem. Najlepiej zdecydować się na jedną dużą ozdobę – jeśli stawiamy na oryginalny naszyjnik, darujmy sobie kolczyki. Oczywiście jednak nie jest to zasada, do której bezwzględnie trzeba się stosować w każdej sytuacji. Na wieczorne wyjście czy duże przyjęcie możemy założyć dwa elementy biżuterii, oczywiście pod warunkiem, że są one wykonane w tym samym stylu i dobrane pod względem kolorystycznym. Bez problemu możemy za to założyć na przykład dwa różne kolczyki. Ten trend dostał się już na salony i nawet największe gwiazdy światowego formatu pokazują się podczas ważnych wydarzeń w biżuterii nie do pary.

Duży, gruby złoty pierścionek wysadzany kolorowymi kamieniami / 2146 zł

Duży, gruby złoty pierścionek wysadzany kolorowymi kamieniami / 2146 zł

Co ubrać?

Jeśli decydujemy się na statement jewelry, warto za to postawić na minimalistyczny, skromny ubiór. Prosta sukienka czy bluzka i spodnie bez wzorków będą najlepszym tłem do wyeksponowania okazałej biżuterii. Warto unikać ubrań z kołnierzykami, żabotami czy falbankami, niewskazane są także przy statement jewelry paski. Idealnie dopasują się za to do tego typu biżuterii stroje z zabudowanym dekoltem, topy czy bluzki z wycięciem okrągłym lub w łódkę. Najlepiej przy statement jewelry zrezygnować także z krzykliwego makijażu i misternie ułożonej fryzury – to biżuteria ma zwracać uwagę w naszym wizerunku i nie musimy rozpraszać uwagi patrzących dodatkowymi ozdobami. Idealnie będą tutaj pasować make-up no make-up i rozpuszczone włosy. Jeśli chodzi o fryzurę, możemy jednak też postawić na prosty kucyk lub luźny kok – całość będzie wtedy sprawiała wrażenie niedbałej elegancji.

Podobne artykuły
Brak komentarzy