Trendy

Statement jewellery – co to jest?

6 listopada 2017
fotolia.com,  #56319177 | Autor: Syda Productions

fotolia.com, #56319177 | Autor: Syda Productions

Pamiętacie dużą, rzucającą się w oczy biżuterię, tak modną w latach 80.? Choć od tamtej pory minęło trochę czasu, dziś duża biżuteria powraca, choć w nieco innym wydaniu. Czym jest tak zwana statement jewellery? Jak ją nosić, by wyglądać modnie i z klasą?

 

Co to jest statement jewellery?

Od kilku sezonów w modzie coraz częściej króluje minimalizm i prostota. Idealnym dodatkiem do tego typu stylizacji jest właśnie statement jewellery – czyli biżuteria, która przykuwa uwagę. Jest to zazwyczaj jeden wyróżniający się element – duży pojedynczy kolczyk, rzucający się w oczy naszyjnik lub pierścionek z dużym kamieniem.

Pierwszą, wspomnianą cechą biżuterii tego typu jest oczywiście jej rozmiar – w tym wypadku im większy element, tym lepiej. Musi przyciągać spojrzenia i zdecydowanie wybijać się na pierwsze miejsce w całej stylizacji. Pamiętajmy jednak, by w tym wypadku postawić przede wszystkim na jakość ozdób – nie chcemy przecież, by nasza biżuteria wyglądała sztucznie i odpustowo.

 

 

Złota bransoletka bangle

Złota bransoletka bangle

 

 

Po drugie – mniej znaczy więcej. Jeżeli decydujemy się na założenie biżuterii w stylu statement jewellery, powinna ona odgrywać główną rolę, dlatego w tym wypadku zrezygnujmy z innych ozdób. Powinna być ona jedynym elementem zdobiącym naszą stylizację.

W kwestii ubrań również postawmy na minimalizm – powinny one stanowić jedynie tło dla ozdoby, którą chcemy wyeksponować, więc nie powinny z nią konkurować. Również makijaż ograniczmy do niezbędnego minimum.

 

 

Kolczyki złote wiszące

Kolczyki złote wiszące

 

 .

Jaką biżuterię wybrać?

Oczywiście w tym wypadku decyzja, na który element biżuterii się zdecydujemy, zależy tylko od nas. Nie zapominajmy jednak o wspomnianym już wyżej minimalizmie. Duże, wiszące kolczyki same w sobie będą przyciągać spojrzenia, więc nie ma sensu odwracać od nich uwagi, dokładając do tego równie bogato zdobiony naszyjnik.

Jesteś fanką pierścionków? Statement jewellery to idealny moment, by wyeksponować ulubione ozdoby z dużymi kamieniami lub o ciekawej formie. Ciężka bransoletka, która nie pasowała do żadnej innej biżuterii, w tym wypadku może samodzielnie grać pierwsze skrzypce.

 

 

Pierscionek zloty kolekcja ORNAMENT

Pierscionek zloty kolekcja ORNAMENT

 

 

Jeśli stawiasz na naszyjnik, warto zwrócić uwagę, by dopasować jego długość i kształt do dekoltu. O rodzajach wisiorków i naszyjników oraz o tym, jak dobrać je do dekoltu pisaliśmy w jednym z naszych poprzednich artykułów.

 

 

AŻUROWY DAMSKI NASZYJNIK ZŁOTY

AŻUROWY DAMSKI NASZYJNIK ZŁOTY

 

 

Pamiętaj tylko, by w tym wypadku stawiać na biżuterię najwyższej jakości. Jeżeli ma grać główną rolę, warto, by przyciągała uwagę nie tylko swoim rozmiarem, ale także jakością wykonania i najlepszymi materiałami. Taką biżuterię znajdziecie w naszym sklepie internetowym allezloto.pl. Zapraszamy!

Podobne artykuły
Brak komentarzy