Polecane Trendy

Srebrne smoczki, grzechotki i obrazki, czyli o prezentach na chrzest

28 maja 2019
Adobe Stock, autor: Africa Studio 113634595

Adobe Stock, autor: Africa Studio 113634595

Chrzest to okazja, na którą chcemy podarować maluchowi coś, co pozostanie z nim przez całe życie. Nie zabawkę, która szybko zostanie zapomniana lub zepsuta, ale pamiątkę, którą po latach dziecko będzie mogło łączyć z tym ważnym w życiu dniem. Dlatego coraz popularniejsze robi się kupowanie na chrzest srebrnych ozdobnych drobiazgów – smoczków, grzechotek, obrazków czy medalików. Jaki mamy tutaj wybór?

Srebrna grzechotka na prezent / 158 zł

Srebrna grzechotka na prezent / 158 zł

Grzechotki i smoczki

Doskonałym prezentem z okazji chrztu są srebrna grzechotka czy smoczek. Wśród produktów tego typu znajdziemy zarówno bogato zdobione, misternie wykonane modele, jak i bardzo proste, utrzymane w minimalistycznym stylu pamiątki. W bogatej ofercie sklepów jubilerskich można zobaczyć także grzechotki i smoczki z kamieniami szlachetnymi w różnych kolorach, które zdecydowanie dodają uroku tym srebrnym drobiazgom.

Smoczek / 138 zł

Smoczek / 138 zł

Prezenty te dodatkowo można uczynić bardziej spersonalizowanymi, decydując się na przemyślany grawerunek. Na takiej pamiątce możemy umieścić datę urodzin lub chrztu, imię malucha, życzenia, imię osoby wręczającej upominek czy inspirujący cytat, który będzie towarzyszył dziecku w późniejszych latach. Tego typu prezenty są przechowywane przez całe życie, a w końcu mogą stać się nawet piękną pamiątką rodzinną, przekazywaną z pokolenia na pokolenie.

Srebrna pamiątka Chrztu Św. kształt serca / 116 zł

Srebrna pamiątka Chrztu Św. kształt serca / 116 zł

Srebrne obrazki

Podobną funkcję co grzechotki i smoczki mają srebrne obrazki przedstawiające Matkę Boską, Anioła Stróża czy patrona dziecka. Na nich również można po wewnętrznej stronie wygrawerować napis upamiętniający chrzest – w tym wypadku może on być nawet dłuższy niż na smoczku czy grzechotce. Dodatkowo obrazek będzie prezentem, który może towarzyszyć maluchowi przez cały czas. W zależności od rozmiaru można umieścić go w wózku czy nad łóżeczkiem dziecka, jako wizerunek zapewniający ochronę. Taki obrazek może wisieć w pokoju obdarowanego również, gdy stanie się on dorosłym człowiekiem.

Złoty medalik kwiatek z Matką Boską / 158 zł

Złoty medalik kwiatek z Matką Boską / 158 zł

Medaliki dziecięce

Możemy także podarować dziecku z okazji chrztu złoty lub srebrny medalik. Tutaj również wybór jest przeogromny – dostępne są medaliki ze Świętą Rodziną, Matką Boską, Jezusem czy Aniołem. Jeśli decydujemy się na tę opcję, warto wybrać niewielki medalik, który dziecko będzie mogło nosić już od najmłodszych lat. Dla dziewczynki można kupić model bardziej ozdobny – w kształcie kwiatka czy serduszka lub diamentowany. Dla chłopca najlepiej zaś wybrać prostszy, subtelniejszy medalik – większość z nich w takim będzie się lepiej czuła w późniejszych latach.

Złoty medalik NIEPOKALANA / 94 zł

Złoty medalik NIEPOKALANA / 94 zł

 

Podobne artykuły
Brak komentarzy