Biżuteryjny Savoir-Vivre Dla niej i dla niego

Srebrna biżuteria do czego pasuje?

11 grudnia 2018
Fotolia #120003804 | Autor: Syda Productions

Fotolia #120003804 | Autor: Syda Productions

Srebro to jeden z najpopularniejszych metali szlachetnych do produkcji biżuterii. Jest piękne, rzadko uczula, a przy tym jego cena jest na tyle atrakcyjna, że łatwiej nam zdecydować się na ozdoby wykonane właśnie z niego niż ze złota czy platyny. Jest też bardzo uniwersalne – pasuje zarówno do strojów wieczorowych czy biznesowych, jak i do jeansów. Nie da się ukryć, że z pewnymi rzeczami wygląda jednak dużo lepiej niż z innymi. Kiedy w szczególności warto zdecydować się na ozdoby wykonane z tego właśnie kruszcu?

Srebro a kolory

Srebro może, co prawda, pięknie komponować się z czerwoną czy pomarańczową sukienką, ale nie da się ukryć, że jego najlepiej współgra z wszystkimi ubraniami w chłodnych kolorach. Ozdoby z niego warto więc zakładać do odzieży o barwie błękitnej, granatowej, szarej, szmaragdowej, fioletowej, lawendowej czy khaki. Bardzo dobrze wygląda również w zestawieniu z sukienkami czy bluzkami w chłodnych odcieniach różu i brązu. To te kolory najlepiej wydobywają z niego blask i naturalny urok.

Szeroki poczwórny pierścień srebrny z drobnymi cyrkoniami / 174 zł

Szeroki poczwórny pierścień srebrny z drobnymi cyrkoniami / 174 zł

Srebro pasuje także do określonego typu aparycji – najlepiej wygląda u kobiet, które są uznawane za lato lub zimę, czyli prezentują chłodny rodzaj urody. Jakimi cechami charakteryzują się przedstawicielki tych pór roku? Zimy to te panie o ciemnych włosach oraz bardzo jasnej lub przeciwnie – oliwkowej – cerze. Często ich oczy mają bardzo intensywną, łatwą do określenia barwę. Lata to zaś kobiety mające włosy w kolorze płowym lub mysim i skórę bardzo podatną na opalanie.

Do czego jeszcze nosić srebro?

Ozdoby ze srebra przeważnie są bardzo eleganckie i rzadko zdarza się, by były uznawane za kiczowate, co często ma miejsce na przykład w przypadku dużych dodatków z żółtego złota. Dlatego to srebro lepiej niż inne metale nadaje się do krzykliwych ubrań, które w zestawieniu z równie zwracającą uwagę ozdobami mogłyby tworzyć jarmarczny efekt. Srebrne ozdoby będą więc idealne do skórzanych kurtek czy sukienek, futer, kozaków muszkieterek czy bardzo wzorzystych ubrań.

Srebrna bransoletka z dużą satynową kulką / 206 zł

Srebrna bransoletka z dużą satynową kulką / 206 zł

Oczywiście jednak i tutaj można popaść w przesadę. Istnieje więc zasada, że im bardziej ozdobny i przyciągający wzrok strój, tym skromniejsza, bardziej minimalistyczna powinna być biżuteria. I odwrotnie – do prostych, pozbawionych ozdób ubrań w stonowanych barwach warto wybrać okazalsze dodatki o oryginalnych kształtach, które sprawią, że stylizacja nabierze charakteru i zapadnie w pamięć.

Podobne artykuły
Brak komentarzy