Dla niej i dla niego

Jak sprawdzić rozmiar pierścionka?

19 kwietnia 2018
fotolia.com, #182022098 | Autor: Kwangmoo

fotolia.com, #182022098 | Autor: Kwangmoo

Kupienie pierścionka bliskiej osobie dla wielu z nas może okazać się nie lada wyzwaniem. Szczególną zagadką może być to dla panów, którzy planują oświadczyć się ukochanej, choć często nawet same panie nie zdają sobie sprawy z tego, jaki rozmiar tego typu biżuterii noszą. O ile zakupy planujemy zrobić w sklepie stacjonarnym, możemy pierścionek przymierzyć na miejscu, jednak w przypadku zakupów internetowych, lub gdy chcemy zrobić komuś niespodziankę, sprawa robi się bardziej skomplikowana. Jak sprawdzić rozmiar pierścionka?

.

Od czego zacząć?

Dobrą wskazówką dla panów planujących zakup pierścionka dla ukochanej lub dla tych, którzy chcą zrobić niespodziankę bliskiej osobie, jest po prostu zmierzenie pierścionka, który wybranka już posiada. Zwróćmy jednak wcześniej uwagę, czy pierścionek ten nosi ona na tym samym placu, na którym w przyszłości będzie nosić podarunek od nas. Pamiętajmy, że każdy palec ma przecież inną grubość, a co za tym idzie, także inny rozmiar. Przypominamy, że klasyczny pierścionek zaręczynowy nosi się zazwyczaj na palcu serdecznym, czyli czwartym palcu od kciuka.

Dodatkowo warto wiedzieć, że rozmiar palca może różnić się w zależności od pory roku, a nawet pory dnia nawet o jeden rozmiar. Dlaczego? Nasze dłonie reagują na wiele czynników, między innymi na temperaturę i czasem bywają obrzęknięte.

.

Złoty pierścionek z różowym oczkiem

Złoty pierścionek z różowym oczkiem

.

.

Jeśli nie ma pierścionka

A co zrobić, jeśli nie ma możliwości zmierzenia pierścionka? W tym wypadku pozostaje nam tylko spytanie o radę siostrę, przyjaciółkę lub mamę wybranki. Być może któraś z nich będzie w stanie podpowiedzieć nam, jakiego rozmiaru powinniśmy szukać.

Pamiętajmy także, że wiele modeli pierścionków możemy zmniejszyć lub powiększyć nawet o 1-2 rozmiary, dlatego jest spora szansa, że jeśli nie trafimy z rozmiarem, uda nam się dopasować ozdobę już po wręczeniu prezentu i przymierzeniu go przez wybrankę. W wielu sklepach istnieje także możliwość wymiany nienoszonej biżuterii na mniejszy lub większy model.

.

Pierścionek z opalem w kształcie łzy

Pierścionek z opalem w kształcie łzy

.

.

Jak zmierzyć rozmiar palca?

W przypadku, gdy prezent nie będzie niespodzianką, lub po prostu chcemy poznać swój własny rozmiar palca, istnieje kilka sposobów, by zrobić to samodzielnie. Po pierwsze możemy udać się do jubilera i na miejscu poprosić o zmierzenie pierścionka, który już mamy lub przymierzenie kilku różnych rozmiarów i wybrać ten najbardziej pasujący. Pamiętajmy, że pierścionek lub obrączka powinien z lekkim oporem przechodzić przez staw palca, jednak nie może zbyt mocno ściskać palca. Jeśli wahasz się między dwoma rozmiarami – wybierz ten mniejszy.

.

Złoty pierścionek dwukolorowy klasyczny

Złoty pierścionek dwukolorowy klasyczny

.

W domu możemy zmierzyć samodzielnie obwód palca, sięgając po zwykłą nitkę, sznureczek lub najlepiej papierowy pasek. Wystarczy owinąć nim palec i oznaczyć długopisem grubość palca. Pamiętajmy, by nasza miarka była dobrze naciągnięta (nie powinna jednak zbyt mocno ściskać palca), w przeciwnym razie pierścionek będzie za duży. Teraz wystarczy zmierzyć powstały odcinek i sprawdzić w tabeli rozmiarów, jaką wielkość pierścionka powinniśmy wybrać.

.

Satynowy pierścionek trzy kolory złota

Satynowy pierścionek trzy kolory złota

.

Podobnie możemy zmierzyć rozmiar przy pomocy pierścionka. Pamiętajmy jednak by zawsze mierzyć jego wewnętrzną krawędź.

Podobne artykuły
Brak komentarzy