Polecane Trendy

Sprawdzamy, czy brylant to nie podróbka

6 października 2016
marbenzu, fotolia.com, #98691605

marbenzu, fotolia.com, #98691605

Kupno brylantu to niezaprzeczalnie duży wydatek. Co więcej, nawet jeżeli dysponujemy dużą sumą gotówki, nie chcemy, żeby biżuteria z brylantem okazała się nietrafionym prezentem lub, co gorsza, podróbką. Jak sprawdzić, czy to oryginał?

 

Zacznijmy od pewnego wyjaśnienia – brylant to diament, tyle że nadaje mu się szlif brylantowy. Najczęściej spotykamy szlif okrągły lub kwadratowy, jednak można spotkać także brylanty o szlifach:

  • gruszki,
  • szmaragdowym,
  • markizy,
  • serca,
  • owalnym.

 

Brylanty kosztują przeważnie od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Nic więc dziwnego w tym, że chcemy mieć pewność, że kupujemy oryginał. Jak to sprawdzić?

 

mc81, fotolia.com, #78195762

mc81, fotolia.com, #78195762

 

Przede wszystkim certyfikat

Oryginalne kamienie zawsze są nimi opatrzone. Jeżeli chcemy więc być przekonani co do prawdziwości brylantu – domagajmy się otrzymania pisemnego zaświadczenia.

 

Literki na papierze

Jeśli boimy się, że nasz brylant nie jest oryginalny, możemy umieścić go na gazecie. W podrabianym egzemplarzu bez trudu uda nam się przeczytać litery spod kamienia. Jeśli jednak jest oryginalny, nie będziemy mieli z tym problemów. Niestety taki test możemy wykonać tylko wtedy, gdy brylant znajduje się osobno, a nie jest wmontowany w pierścionek czy inną biżuterię.

 

Para

Aby sprawdzić, czy brylant, który zamierzamy kupić, jest oryginalny, możemy na niego chuchnąć. Na brylancie nie powinna zostać para. Na innym kamieniu – owszem.

 

Pierścionki na zaręczyny 

Brylanty mogą być ozdobą różnorakiej biżuterii, ale najczęściej jednak widujemy je w pierścionkach, zwłaszcza tych, które mają scementować oświadczyny i być symbolem zaręczyn. Przykładem może być ten krążek z białego złota, zdobiony brylantem właśnie.

 

Pierścionek zaręczynowy z brylantem z białego złota / 3094 zł

Pierścionek zaręczynowy z brylantem z białego złota / 3094 zł

 

Wszystkich, którzy poszukują pierścionków z diamentami lub z brylantami właśnie, zapraszamy do naszego sklepu. Tam znajdziecie różnego rodzaju biżuterię, również tę, która doskonale nada się jako prezent na specjalne okazje. Odwiedźcie www.allezloto.pl.

Podobne artykuły
Brak komentarzy