Polecane Trendy

Skrzydła – jeden z najmodniejszych kształtów w biżuterii ostatnich lat

30 stycznia 2017
kvitkanastroyu, fotolia.com, #99712011

kvitkanastroyu, fotolia.com, #99712011

Skrzydła to jeden z najpopularniejszych motywów ostatnich miesięcy. Czym skradły serca tylu kobiet i jak to się dzieje, że wciąż chcemy je nosić? Komu najlepiej pasują i kto najbardziej ucieszy się, gdy dostanie je w prezencie? Podpowiadamy w dzisiejszym tekście!

 

Mit ze skrzydłami w tle

W mitologii greckiej oraz rzymskiej skrzydła to atrybut bogów, np. Ateny, Nike czy posłańców bogów, w tym Hermesa – miał on uskrzydlony kapelusz, laskę oraz (uwaga!) pięty! Skrzydła miał także znany z mitów Pegaz. Skrzydła znane są również z mitu o Dedalu i Ikarze – Dedal zaprojektował i wykonał je dla siebie i swojego syna. Przygotowane były z piór i wosku, a miały dać możliwość ucieczki z Krety. Ikara skrzydła poniosły za wysoko – wosk się stopił, a chłopak wpadł do morza. Skrzydła symbolizują też polot, poetycki talent, łatwość tworzenia. Pisali o tym Horacy, Kochanowski, Mickiewicz. Kto uważał na lekcjach języka polskiego, ten wie.

 

 

trionis, fotolia.com, #71659085

trionis, fotolia.com, #71659085

 

Skrzydła a chrześcijaństwo

Skrzydła to także ważny symbol w religii katolickiej. Oznaczają Ducha Świętego, który na ziemi pojawiał się w postaci gołębicy, a także aniołów, którzy strzegą ludzi. Skrzydła aniołów nie tylko wskazują, jak szybko mogą się one przemieszczać, zesłane przez Boga mogą w niedługim czasie zlecieć na ziemię. Skrzydła pokazują też nadprzyrodzoną naturę aniołów – to odróżnia je od Boga, ale i od ludzi. To także znak opieki Boga, który dzięki aniołom opiekuje się każdym z nas.

 

Pierścionek skrzydła anielskie / 523 zł

Pierścionek skrzydła anielskie / 523 zł

 

Trendy w biżuterii

Skrzydła stały się ostatnimi czasy popularnym motywem w biżuterii. Mogą być ozdobą uszu – jako kolczyki, wisieć na szyi, zastępować kolorowe oczko w pierścionku. To na tyle delikatny wzór, że mogą nosić go kobiety w każdym wieku – nastolatki, ich mamy, a nawet babcie. W ostatnich latach skrzydła są zdecydowanie na topie.

 

A może Ty chcesz uskrzydlić jakąś kobietę ze swojego towarzystwa? Jeśli szukasz biżuterii w kształcie skrzydełek lub innych, równie uroczych, zapraszamy do zakupów w naszym sklepie www.allezloto.pl.

Podobne artykuły
Brak komentarzy