Dla niej i dla niego Polecane Trendy

Pudełka na obrączki ślubne DIY – inspiracje

19 lutego 2020
źródło: Adobe Stock

źródło: Adobe Stock

Przeglądasz pudełeczka na obrączki ślubne, ale żadna z propozycji nie spełnia Twoich oczekiwań? Weź sprawy w swoje ręce i wykonaj pudełeczko samodzielnie. W realizacji tego zadania pomogą Ci poniższe wskazówki. Skompletuj potrzebne akcesoria, uruchom wyobraźnię i zacznij działać. 

Drewniana skrzyneczka boho z mchem lub ziołami

Wesela w stylu boho od kilku sezonów cieszą się naprawdę dużą popularnością. Dlatego też pierwsza propozycja, którą dla Ciebie przygotowaliśmy, idealnie wpisuje się w ten klimat. Do wykonania boho pudełeczka na obrączki ślubne potrzebne Ci będą:

  • drewniana skrzyneczka z zamknięciem 
  • białe płótno
  • ulubione zioła lub mech

Pudełeczko na obrączki może mieć różnorodny kształt, dlatego też pozostawiamy Ci pełną dowolność w wyborze formy drewnianej skrzyneczki. Najważniejsze jednak, aby możliwe było jej zamknięcie. Dzięki temu obrączki będą odpowiednio zabezpieczone na czas transportu. Na dnie skrzyneczki ułóż białe płótno i wypełnij je mchem, ziołami lub suszonymi kwiatami. Na tej aromatycznej „pierzynce” delikatnie połóż obrączki. 

Elegancka poduszeczka w stylu glamour 

Jeśli lubisz otaczać się luksusowymi, eleganckimi akcesoriami, z pewnością spodoba Ci się nasza poduszeczka na obrączki w stylu glamour. Aby wykonać ją zupełnie samodzielnie, powinnaś zaopatrzyć się w:

  • biały, błyszczący materiał (np. jedwab)
  • igłę i nitkę
  • watę
  • ozdobną wstążkę 

Rozpocznij od wycięcia z materiału 2 kwadratów o wymiarach około 20 cm x 20 cm. Zszyj 3 boki kwadracików. Przez ostatni, niezaszyty bok nałóż do środka wypełnienie z waty. Następnie zaszyj bok. Przez środek poduszeczki przewiąż ozdobną wstążkę w odcieniu odpowiadającym kolorom przewodnim wesela. W celu zabezpieczenia całości możesz delikatnie zszyć wstążkę od spodu. Jeśli masz maszynę do szycia, wykonaj pikowanie. Na sam koniec połącz ze sobą obrączki, wykorzystując wolne końce wstążeczki. 

Dodatkowe porady 

Jeśli nie masz czasu na samodzielne przygotowanie pudełeczka na obrączki, możesz skorzystać z gotowego rozwiązania i odrobinę je zmodyfikować. Zamiast tradycyjnego wypełnienia w postaci poduszki, możesz zastosować np. wspomniane wcześniej suszone kwiaty czy mech, a całe pudełeczko przewiązać ozdobnym sznurkiem bądź wstążką. Jeśli planujesz, aby obrączki zostały zaniesione do ołtarza przez maluchy, upewnij się, że wybrane pudełeczko nie przysporzy im kłopotów. Zadbaj także o to, żeby doskonale prezentowało się z każdej perspektywy oraz w dużym przybliżeniu.  

Podobne artykuły
Brak komentarzy