Trendy

Pudełka na biżuterię

12 października 2016
fotolia.com, 109028759 | Autor: Grafvision

fotolia.com, 109028759 | Autor: Grafvision

Nawet najwspanialszy prezent potrzebuje odpowiedniej oprawy, aby mieć szansę naprawdę zabłysnąć. Nie inaczej jest z biżuterią: wrażenie, jakie wywoła wręczenie jej, będzie jeszcze lepsze, jeżeli zadbasz o to, by dobrać do niej odpowiednie pudełko!

Pudełka na biżuterię spełniają dwie podstawowe funkcje: z jednej strony ich zadaniem jest odpowiednie wyeksponowanie świecidełek – tak, aby miały możliwość rozbłysnąć pełnią blasku – a z drugiej: zabezpieczają je na czas transportu i przechowywania.

 

Wybieramy pudełko na biżuterię

Dobierając pudełko warto zwrócić uwagę na to, czy jego kolor dobrze komponuje się z rodzajem biżuterii, która ma być w nim przechowywana. Można kierować się zasadą kontrastu lub harmonii: złota biżuteria będzie kontrastować z pudełkami utrzymanymi w chłodnej kolorystyce, a harmonizować z opakowaniami w ciepłych barwach.

Z biżuterią srebrną sprawy mają się wprost przeciwnie: ciepłe kolory z nią kontrastują, zimne – harmonizują. Popularny wybór to czerwone pudełko dla złotych ozdób i granatowe dla srebrnych. Pudełka w neutralnych kolorach pasują do wszystkich błyskotek!

 

fotolia.com, 110918649 | Autor: Helen Hotson

fotolia.com, 110918649 | Autor: Helen Hotson

 

Pamiątkowe pudełka

Czasem pudełko to coś więcej niż tylko pojemnik na biżuterię. Może być jednocześnie pamiątką wydarzenia, które było okazją do wręczenia biżuteryjnego prezentu. Tak jest między innymi z pudełkami na medaliki lub krzyżyki wręczane z okazji komunii lub chrztu: często mają charakterystyczny kształt (na przykład książeczki) i są ozdobione odpowiednim napisem lub obrazkiem. Takie pudełka pozwalają wyróżnić ten specjalny prezent na tle innych podarunków.

 

Z przymrużeniem oka: fantazyjne pudełka

Zabawne, przyciągające spojrzenia pudełko to fantastyczny sposób na to, by pokazać, że naprawdę włożyłeś dużo wysiłku w wybór prezentu! Pierścionek zaręczynowy możesz wręczyć w pudełeczku ozdobionym fantazyjną różą – a pierścionek – prezent w zabawnym pudełku w kształcie krowy albo krokodyla. Słowem: jeśli nie chcesz mojej zguby – krokodyla (z pierścionkiem w środku) daj mi, luby!

Podobne artykuły
Brak komentarzy