Polecane

Przegląd klasycznych sygnetów

25 lutego 2021

W przeszłości sygnety świadczyły o klasie oraz posiadanym statusie społecznym. Zdobione były specjalnym grawerem, a ich główną funkcją było sygnowanie woskowych pieczęci, które stosowano przy zamykaniu ważnych listów. Obecnie sygnety to biżuteria, która pełni jedynie funkcje estetyczne, dlatego sygnet to wyjątkowy prezent dla eleganckiego  mężczyzny. Doskonale sprawdzi się jako upominek zarówno dla brata, jak i partnera lub ojca.

 

Klasyczny sygnet

Panom, którzy lubią klasyczną i niewyróżniającą się biżuterię, proponujemy złoty sygnet o satynowej powierzchni. Nie posiada on żadnych kamieni szlachetnych, zdobią go jedynie subtelne, diamentowane pasy, które dodają mu klasy. Jeśli nie jesteśmy pewni, jakie sygnety preferuje obdarowywane przez nas mężczyzna, warto zdecydować się na klasyczny sygnet, który nie posiada wielu zdobień – będzie on bezpieczną opcją.

 

Złoty męski sygnet, satynowa powierzchnia/ 796 zł

Złoty męski sygnet, satynowa powierzchnia/ 796 zł

 

Złoty sygnet ze zdobieniami

Jest to jeden z klasycznych, złotych sygnetów urozmaicony o wytłoczone zdobienia. Mimo jego uniwersalnej formy, dzięki finezyjnym kształtom na pewno przyciągnie wzrok wielu kobiet. Taki sygnet będzie doskonałą ozdobą męskiej dłoni. 

 

Męski złoty sygnet/ 1318 zł

Męski złoty sygnet/ 1318 zł

 

Sygnet z czarnym kamieniem

Jest to jeden z najbardziej popularnych sygnetów. Złoty pierścień zdobiony czarnym kamieniem z pewnością trafi w gusta nawet tych najbardziej wymagających mężczyzn, a wszystko dzięki swojej prostocie i uniwersalności. Złoto doskonale kontrastuje czerń, dzięki czemu sygnet będzie doskonałym uzupełnieniem eleganckich stylizacji z czarną lub kremową koszulą.

 

Sygnet złoty męski z czarnym kamieniem/ 1969 zł

Sygnet złoty męski z czarnym kamieniem/ 1969 zł

 

Sygnet z emalią i czarnymi cyrkoniami

Ten sygnet to urozmaicona wersja naszej poprzedniej propozycji – zdobi go czarna emalia połączona z nietypowymi, czarnymi cyrkoniami, umieszczonymi w owalnym kształcie sygnetu. Całość tworzy wyjątkową biżuterię, która świetnie się sprawdzi w połączeniu z garniturem bądź samą marynarką. Ten sygnet szczególnie polecamy panom, którzy nie mają nic przeciwko odrobinie subtelnego błysku.

 

Sygnet z emalią i czarnymi cyrkoniami/ 2138 zł

Sygnet z emalią i czarnymi cyrkoniami/ 2138 zł

 

Dwukolorowy sygnet z cyrkoniami

W tym sygnecie wykorzystano dwa rodzaje metali – białe oraz żółte złoto, a całość została ozdobiona aż dziesięcioma cyrkoniami. Jest to z pewnością jedna z bardziej nietypowych propozycji, która trafi w gusta odważnych, pewnych siebie panów, a bogate zdobienia dodają sygnetowi charakteru oraz wytworności. 

 

Złoty sygnet dwukolorowy zdobiony cyrkoniami/ 2087 zł

Złoty sygnet dwukolorowy zdobiony cyrkoniami/ 2087 zł

 

Sygnet z cyrkoniami i czarnymi elementami

Kolejną, równie bogato zdobioną propozycją, jest sygnet, którego kwadratowy kształt wypełniają delikatne cyrkonie, a całość dopełniona jest przez czarne elementy, które świetnie kontrastują z całością.

 

Złoty sygnet z cyrkoniami oraz czarnym elementem/ 3857 zł

Złoty sygnet z cyrkoniami oraz czarnym elementem/ 3857 zł

 

Uniwersalny sygnet ze zdobieniami

Następną naszą propozycją jest sygnet, który został wykonany z białego oraz żółtego złota, jednak nie posiada on kamieni szlachetnych, dzięki czemu jest bardziej subtelny i  uniwersalny. Jego owalną, diamentowaną powierzchnię zdobi skośny pas wykonany z białego złota, a całość tworzy spójną kompozycję, w której każdy detal jest dokładnie przemyślany. Będzie to doskonały prezent dla tych mężczyzn, którzy cenią w biżuterii subtelność i precyzję.

 

Uniwersalny sygnet z żółtego i białego złota/ 3563 zł

Uniwersalny sygnet z żółtego i białego złota/ 3563 zł

 

Srebrny sygnet

Mimo, że najpopularniejsze są sygnety wykonane ze złota, mamy też propozycję dla panów, którzy preferują srebrną biżuterię. Jest to subtelny, srebrny sygnet z czarnymi zdobieniami, który doskonale sprawdzi się zarówno na co dzień, jak i podczas wielkich wyjść. Dzięki swojej nowoczesnej formie, będzie on również świetnym prezentem dla młodych mężczyzn.

 

Srebrny sygnet dla mężczyzny/ 65 zł

Srebrny sygnet dla mężczyzny/ 65 zł

 

Podobne artykuły
Brak komentarzy