Biżuteria

Wszystko, co powinnaś wiedzieć o biżuterii z koralowcem

19 października 2020
srebrna-duza-zawieszka-z-koralowcem-925-MD-SZA-1193-A_1-800-600_1-1-wm

Co wiesz o koralowcu? Czy potrafisz wskazać, gdzie najliczniej występuje? Sprawdź swoją wiedzę na temat tego materiału oraz biżuterii z niego wykonywanej. 

Występowanie i odmiany 

Koralowiec wytwarza wapienny lub organiczny szkielet, z którego powstają rafy koralowe i wyspy. Najliczniej występuje w Morzu Śródziemnym, m.in. u wybrzeży Włoch. To właśnie w tym rejonie znaleźć można koral o intensywnej, czerwonej barwie. Ta odmiana uznawana jest za najszlachetniejszą i cieszącą się największą popularnością w jubilerstwie. 

Srebrna bransoletka okrągłe elementy z koralowcem Model: SBR4279 Biżuteria srebrna pr 0.925

Srebrna bransoletka okrągłe elementy z koralowcem
Model: SBR4279
Biżuteria srebrna pr 0.925

Mimo że koralowiec wydaje się być nierozerwalnie związany z żywym, czerwonym kolorem, może mieć odmienne barwy. U wybrzeży Japonii występuje koral biały, a u wybrzeży Indii – czarny. Z kolei w morskich głębinach w innych częściach świata skrywa się jeszcze koral różowy, niebieski oraz fioletowy. Także i te odmiany znajdują zastosowanie przy produkcji ozdób.

Zawieszki, bransoletki czy kolczyki?

Po wydobyciu koral poddawany jest obróbce, polegającej m.in. na szlifowaniu i polerowaniu. Gdy zyska pożądany kształt i połysk, zostaje wykorzystany do wyrobu ozdób, takich jak naszyjniki, zawieszki, bransoletki oraz kolczyki. Najczęściej zestawiany jest ze srebrem – jego chłód świetnie komponuje się z energetyzującą, czerwoną barwą koralowca. 

Srebrna duża zawieszka z koralowcem Model: SZA1193A Biżuteria srebrna pr 0.925

Srebrna duża zawieszka z koralowcem
Model: SZA1193A
Biżuteria srebrna pr 0.925

Biżuteria z koralowcem przyciąga uwagę i wzbudza zainteresowanie. Dlatego też doskonale nadaje się do noszenia podczas ważnych okazji. Zestawiona z elegancką stylizacją może stać się punktem wyjścia do dyskusji na temat bogactwa i piękna natury albo impulsem do rozpoczęcia intrygującej znajomości. Świetnie sprawdzi się też w roli prezentu dla kobiety, która uwielbia otaczać się oryginalnymi, a zarazem ponadczasowymi dodatkami. 

Co sądzisz o biżuterii z koralowcem? Czy chciałabyś otrzymać ją od bliskiej osoby? Napisz w komentarzu.

Podobne artykuły
Brak komentarzy