Biżuteryjny Savoir-Vivre

Pomysły na zaręczyny wiosną

2 marca 2022

Wiele osób sądzi, że wiosna sprzyja nowej miłości i jest idealną porą na zakochanie się. My jednak uważamy, że ta pora roku sprzyja także parom z dłuższym stażem, które są gotowe na kolejny krok w ich związku, czyli zaręczyny. Jeśli czujesz, że zbliżająca się wiosna to dobry moment, aby zadać swojej ukochanej to ważne pytanie, to w poniższym wpisie znajdziesz kilka inspiracji na romantyczne zaręczyny, które wykorzystują walory tej pory roku.

Piknik na łonie natury

Jeśli Twoja wybranka kocha przyrodę, a każdą wolą chwilę spędza na świeżym powietrzu delektując się promieniami słońca, to zaręczyny podczas pikniku z pewnością wywołają u niej wzruszenie. Dużą zaletą tego pomysłu jest fakt, że nie jest on zbyt kosztowny. Pierwszym krokiem będzie znalezienie miejsca, w którym będziecie czuli się komfortowo – może to być plaża, łąka lub malownicza okolica nad stawem bądź jeziorem. Wcześniej przygotuj także koc i kosz z przekąskami, takimi jak owoce, babeczki, croissanty czy inne smakołyki, które uwielbia Twoja dziewczyna. Możesz także urozmaicić ten pomysł o przygotowanie kosza wypełnionego kilkoma balonami z helem, które po jego otwarciu uniosą się, ukazując pudełko z pierścionkiem. Gwarantujemy, że reakcja ukochanej będzie niezapomniana.

 

Pierścionek zaręczynowy z białego złota/ 627 zł

Pierścionek zaręczynowy z białego złota/ 627 zł

 

Oświadcz się na wodzie

Swoją ukochaną możesz poprosić o rękę w wielu miejscach, także na wodzie. Mamy tu na myśli oświadczyny na łódce lub jachcie. Zachód słońca odbijający się w otaczającej Was tafli jeziora stworzy wyjątkowy, romantyczny nastój, który sprzyja zaręczynom. Jeśli wśród znajomych lub rodziny masz kogoś, kto dysponuje łódką lub jachtem, możesz poprosić go o przysługę i pomoc w organizacji tego wydarzenia. Niemniej jednak możesz także wynająć którąś z tych jednostek – ceny za wypożyczenie łodzi na dobę zaczynają się od 150 zł. Na łódkę również możesz zabrać ze sobą kilka przekąsek, aby stworzyć przyjemny klimat. Pamiętaj jednak o bezpieczeństwie podczas realizacji tego pomysłu, czyli o kamizelkach ratunkowych, a także o wypłynięciu na wodę o odpowiedniej godzinie, aby wrócić przed zmrokiem.

Zaręczyny podczas sesji zdjęciowej

Zielone liście, kwitnące drzewa i krzewy oraz słoneczna pogoda to doskonała okazja do wykonania romantycznej sesji zdjęciowej na łonie natury. Możesz zaproponować swojej ukochanej umówienie się na taką sesję do profesjonalnego fotografa w wybranym przez Was miejscu. Twoja partnerka, pozując do zdjęć w zwiewnej sukience i pięknej fryzurze z pewnością nie będzie się spodziewać, że już za chwilę się jej oświadczysz. Warto jednak uprzedzić fotografa o swoich zamiarach, aby mógł uchwycić zaskoczenie Twojej wybranki. Dzięki temu będziecie mieli niezapomnianą pamiątkę z oświadczyn, które będziecie miło wspominać przez wiele lat.

 

Pierścionek złoty z cyrkonią zaręczynowy wzór/ 640 zł

Pierścionek złoty z cyrkonią zaręczynowy wzór/ 640 zł

 

Piękny widok z latarni morskiej

Jeśli marzysz o tym, aby oświadczyć się swojej ukochanej w towarzystwie pięknego widoku, wcale nie musisz wyjeżdżać na dalekie, zagraniczne wakacje. Wystarczy, że wybierzecie się na krótki urlop nad polskie morze, do miasta, w którym znajduje się latarnia morska lub inny punkt widokowy. Morze Bałtyckie prezentuje się szczególnie wyjątkowo podczas zachodu słońca, a więc na zaręczyny polecamy wybrać godziny wieczorowe. Dzięki temu Twoja ukochana z pewnością się wzruszy wypowiadając upragnione „tak!”.

Podobne artykuły
Brak komentarzy