Biżuteryjny Savoir-Vivre Trendy

Pierścionki maxi vs mini – które wolimy?

10 marca 2017
demimerzie, fotolia.com, 137116973

demimerzie, fotolia.com, 137116973

Kobiety częściej otrzymują pierścionki niż kupują je sobie same. Wręcza się je przy ważnych okazjach, takich jak obrona pracy dyplomowej, urodzenie dziecka czy oświadczyny, rzecz jasna. Ostatnimi czasy moda rozpieszcza nas w kwestii biżuterii – coraz częściej trendy można skwitować prostym haslem „wszystkie chwyty dozwolone”. Możemy nosić więc malutkie pierścionki z drobnym oczkiem i wielkie pierścienie z kamieniami szlachetnymi. A które wolimy?

 

Pierścionki mini

Tak cienkie, że prawie ich nie widać. O tak drobnych oczkach, że są ledwo zauważalne. Maleńkie pierścionki są urocze, subtelne i nie rzucają się w oczy, przez co mogą być częścią każdej stylizacji. Pasować będą jednocześnie do wyjściowej sukni, w której wybieramy się na bankiet, jak i na co dzień, do pracy czy na imieniny cioci. Małe pierścionki są zazwyczaj noszone bez szczególnych okazji, tak, jak drobne kolczyki czy wisiorki. I lubimy je właśnie za tę ich uniwersalność.

 

marbenzu, fotolia.com, #121672128

marbenzu, fotolia.com, #121672128

 

Pierścionki maxi 

Są jak wianki do sukienek, jak ogromne torby z frędzlami na ramię, jak koronkowe narzutki na ramiona, zakładane w letnie wieczory. Pierścionki w wersji maxi najczęściej noszone są do stylizacji boho i vintage. Często otrzymujemy je w spadku po babciach i ciociach. A jeśli nie otrzymujemy ich w rodzinnym spadku, to przeważnie kupujemy w sklepach z używaną biżuterią, w sieciówkach czy po prostu u jubilera. Pierścionki maxi zawsze rzucają się w oczy – trudno spodziewać się, że ozdoba, która zajmuje pół palca, nie przykuje czyjejś uwagi. W przypadku dużych pierścionków dobrze jest trzymać się zasady, że co za dużo, to niezdrowo. Jeden na dłoni wystarczy. Jeśli na przegubie znajdą się do tego bransoletki czy zegarek, będzie idealnie. Za wiele pierścionków na raz sprawi, że zauważymy jedynie przepych. Piękna ametystu czy jaspisu niestety możemy wtedy już nie zauważyć.

 

lilburd, fotolia.com, #129734150

lilburd, fotolia.com, #129734150

 

Pierścionkowy miszmasz

Pamiętajcie, że zawsze istnieje też możliwość połączenia dwóch światów – mały, subtelny pierścionek na jednym palcu, a na drugim, obok niego wielki pierścień z kamieniem czy innym zdobieniem. Najważniejsze, by nie przesadzić z upiększaniem siebie.

 

Po pierścionki – i te małe, i te nieco większe, zapraszamy do naszego sklepu www.allezloto.pl.

Podobne artykuły
Brak komentarzy