Biżuteria

Czy perły to odpowiedni dodatek dla panny młodej?

22 maja 2020
źródło: Adobe Stock

źródło: Adobe Stock

Wokół ozdób ślubnych z perłowymi akcentami krąży kilka przesądów. Czy oznacza to, że absolutnie nie powinnaś zakładać ich podczas tego najważniejszego dnia w swoim życiu?

Przynoszą łzy czy szczęście? 

Jednym z powodów, dla którego panny młode rezygnują z wyboru pereł, jest poważne i silnie zakorzenione przekonanie, że perły założone do ślubu przynoszą łzy. Jeśli przyszła małżonka chce uniknąć nieszczęścia, smutku i szybkiego rozwodu, powinna zatem czym prędzej wymienić je na inne ozdoby. 

Z kolei zgodnie z innymi mądrościami przekazywanymi z pokolenia na pokolenie – założenie pereł do ślubu jest gwarantem szczęśliwego i pozbawionego trosk pożycia małżeńskiego. Mówi się, że to właśnie w perłach zamknięte są łzy. Dlatego też zakładając je do ślubu, sprawisz, że Wasze wspólne życie będzie wolne od smutku i zmartwień. 

Kolczyki i zawieszka złota z perłą Model: KO314 Biżuteria złota pr 0.585

Kolczyki i zawieszka złota z perłą
Model: KO314
Biżuteria złota pr 0.585

Pamiętaj, że ostateczną decyzję dotyczącą wyboru dodatków powinnaś podjąć samodzielnie i na podstawie własnych przekonań. Nie podążaj zatem za doświadczeniami innych osób, lecz postępuj w zgodzie z samą sobą. Na ślub załóż takie ozdoby, które będą zgodne z Twoim stylem życia i podczas tego wyjątkowego dnia pozwolą Ci czuć się wyśmienicie. 

Znajdź swój sposób na perły 

Perły uważane są za jedne z najbardziej eleganckich dodatków, dlatego też świetnie wpisują się w formalny charakter uroczystości ślubnej. Niesamowita wyobraźnia i kreatywność jubilerów sprawiają, że poszukując dodatków na ten wyjątkowy dzień, masz naprawdę wiele możliwości. Możesz zdecydować się zarówno na subtelne kolczyki, jak i bogato zdobiony naszyjnik. Aktualnie niezwykle popularne są także ozdoby do włosów z perłami, które stanowią świetną alternatywę dla welonu. 

Kolczyki z białego złota z perłą Model: KL3135A Biżuteria złota pr 0.585

Kolczyki z białego złota z perłą
Model: KL3135A
Biżuteria złota pr 0.585

Perłowe akcenty od wielu sezonów goszczą na sukniach ślubnych. Perłowe pasy czy dekolty na plecach wykończone delikatnymi perełkami robią ogromne wrażenie. Mogą one stać się także elementami ozdobnymi wieńczącymi projekty obuwnicze. Jeśli lubisz łączyć ponadczasowe tendencje z nowoczesnymi rozwiązaniami, na ślub wybierz eleganckie, a zarazem niezwykle oryginalne perłowe dodatki. Znajdź swój sposób na perły, a po przyjęciu weselnym wykorzystuj je do tworzenia różnych stylizacji. 

Podobne artykuły
Brak komentarzy