Biżuteria Dla niej i dla niego Polecane

Komu pasuje biżuteria z różowego złota?

15 kwietnia 2019
Adobe Stock, 
Jewelry accessories in box, closeup
autor: Africa Studio 151430090

Adobe Stock, Jewelry accessories in box, closeup autor: Africa Studio 151430090

Różowe złoto jest przepięknym kruszcem, z którego wykonuje się bardzo oryginalne i stylowe ozdoby, jednak nie cieszy się tak wielką popularnością, jak można by się spodziewać. Kiedyś wpływ na to miały niesłuszne pogłoski jakby miało być ono mniej wartościowe niż żółte czy białe złoto, dziś prawdopodobnie jest to głównie kwestia przyzwyczajenia do biżuterii z innych metali. Zdecydowanie warto jednak postawić na ozdoby z różowego złota i przekonać się, jak pięknie potrafią podkreślać urodę i strój. Przeczytajcie, komu najbardziej pasują dodatki wykonane z tego kruszcu.

Jak powstaje różowe złoto?

Różowe złoto swoją oryginalną, delikatną barwę zawdzięcza obecności miedzi w stopie. Im więcej tego metalu się w nim znajdzie, tym ciemniejsze w efekcie staje się złoto. Nie oznacza to jednak, jak się wydaje niektórym, że ozdoby z różowego złota są gorszej jakości niż te zrobione ze złota żółtego lub białego. Przy tworzeniu tej mieszanki metali używa się takiej samej procentowej ilości złota jak w przypadku stopów o innym kolorze.

Złoty pierścień szeroki obrączkowy trzy kolory i cyrkonie / 1316 zł

Złoty pierścień szeroki obrączkowy trzy kolory i cyrkonie / 1316 zł

Do jakiego typu urody pasuje różowe złoto?

Różowe złoto to kruszec niezwykle twarzowy – pasuje do praktycznie każdego typu urody. Równie dobrze podkreśli walory opalonych blondynek co kobiet o urodzie Królewny Śnieżki. Szczególnie jednak ozdoby z tego stopu polecane są osobom, które mają naturalnie bardzo jasną cerę. Podczas gdy białe i żółte złoto podkreśla bladość, różowe sprawia, że cera wydaje się dużo zdrowsza i ładniejsza.

Kolczyki złote trzy kolory na sztyfcie / 446 zł

Kolczyki złote trzy kolory na sztyfcie / 446 zł

Kto może je nosić?

Ozdoby z różowego złota doskonale sprawdzają się w każdym wieku. Świetnie wyglądają nawet na najmłodszych elegantkach, dlatego  zawieszka, bransoletka czy kolczyki dla dzieci z tego kruszcu mogą być uroczym prezentem z okazji chrztu czy pierwszej komunii. Doskonale jednak pasuje również dojrzałym kobietom sukcesu czy nastolatkom – wzorów biżuterii z różowego złota jest dziś na rynku mnóstwo, każdy więc znajdzie taką ozdobę, która będzie idealnie mu odpowiadać.

Zawieszka z trzykolorowego złota, blaszka / 300 zł

Zawieszka z trzykolorowego złota, blaszka / 300 zł

Do czego nosić różowe złoto?

Dodatki o tym niezwykłym różowawym kolorze są z reguły bardzo eleganckie. Stanowią oprawę do drogich kamieni szlachetnych, dlatego świetnie uzupełniają kreacje wieczorowe czy szykowne stroje biznesowe. Bardzo dobrze jednak współgrają także ze zwiewnymi, dziewczęcymi sukienkami na wiosnę czy lato. Będą doskonałą ozdobą zwłaszcza, jeśli decydujemy się na ubrania z delikatnymi motywami kwiatowymi.

 

Podobne artykuły
Brak komentarzy