Biżuteryjny Savoir-Vivre

Oświadczyny w Boże Narodzenie – tak czy nie?

20 grudnia 2016
zinkevych, fotolia.com, #129535801

zinkevych, fotolia.com, #129535801

Historia zwykle zaczyna się podobnie – ona i on, spojrzenie, uśmiech, kawa, pierwszy spacer za rękę. A po kilku latach on postanawia się oświadczyć. Nadchodzące Boże Narodzenie jest ku temu doskonałą okazją. Czy aby na pewno?

 

Kiczowato i standardowo

Pomysłów na zaręczyny nie ma tylu, ile na ślub. Kobiety marzą przeważnie o tym, by wypowiedzieć przysięgę ślubną w małym drewnianym kościółku, nad brzegiem oceanu czy na szczycie góry. Tymczasem co do oświadczyn nie mają tak wybujałych oczekiwań. Chciałyby jednak zaskoczyć koleżanki opowieściami, w jaki sposób chłopak zaskoczył ją prośbą o wspólne spędzenie całego życia. Wielu mężczyzn wybiera więc czas Bożego Narodzenia jako idealny moment na oświadczyny. Po świętach okazuje się jednak, że na ten sam pomysł wpadło kilku innych chłopaków i scenariusze niestety niewiele się od siebie różniły. A nie tego chcą kobiety!

 

BillionPhotos.com, fotolia.com, #93580074

BillionPhotos.com, fotolia.com, #93580074

 

Romantycznie i zjawiskowo

Migoczący ogień w kominku, zapach choinki, delikatne dźwięki w głośnikach i oni – zakochani. Brzmi pięknie? To idealna okazja do poproszenia swojej ukochanej o rękę. Niezaprzeczalnie taka okazja zdarza się tylko raz do roku. Romantyczny wieczór może być codziennie, ale Wigilia już nie. Poza tym tego dnia w wielu domach spotyka się cała rodzina, co daje wiele możliwości. Po pierwsze, jeżeli rodzina jest bardzo tradycyjna, ukochany może poprosić wybrankę o rękę przy wszystkich bliskich. Równie dobrze może jednak oświadczyć się jej bez obecności osób postronnych, na przykład w drodze na pasterkę. Po powrocie dom pewnie nadal będzie pełen gości – na pewno chętnie usłyszą radosną wiadomość od świeżo zaręczonych! Czy może być piękniejszy scenariusz?

 

michelaubryphoto, fotolia.com, #129021035

michelaubryphoto, fotolia.com, #129021035

 

Słynni się zaręczają

Boże Narodzenie to popularny czas zaręczyn nie tylko w Polsce. W tym terminie zaręczyło się też kilka gwiazd dużego ekranu i estrady, między innymi Justin Timberlake, Jessica Biel, Fergie czy Josh Dunamel.

 

Tak naprawdę wszystko zależy od tego, jakie oczekiwania ma narzeczona. Jeśli marzy o romantycznych zaręczynach, Boże Narodzenie będzie doskonałym czasem! A panów, którzy szukają pierścionka zaręczynowego, zapraszamy do naszego sklepu na allezloto.pl.

 

Podobne artykuły
2 Komentarzy
  • Reply Kasia 10 stycznia 2017 at 14:27

    Okres świątecnzo-sylwestrowy to dobra okazja do zaręczania się. Potwierdza to moja koleżanka, która pracuje jako konsultantka ślubna 😀

    • Reply Allezłoto 16 marca 2017 at 14:09

      … i podwójna okazja do świętowania! 😉