Biżuteria Dla niej i dla niego

Obrączki ślubne – w jaki sposób należy o nie dbać?

23 grudnia 2019
źródło: Adobe Stock

źródło: Adobe Stock

Jesteś na etapie poszukiwania idealnych obrączek ślubnych? Przy okazji dowiedz się, w jaki sposób należy o nie dbać. Dzięki temu sprawisz, że będą zachwycały swym pięknem jeszcze dłużej, a Twoja druga połówka poczuje, że łączący Was symbol wierności i miłości jest dla Ciebie naprawdę szczególny. Podpowiedzi dotyczące prawidłowego czyszczenia oraz przechowywania obrączek znajdziesz w kolejnych partiach tekstu. 

Czego unikać?

Aby obrączki ślubne wywoływały zachwyt nawet po kilku czy kilkunastu latach od zawarcia związku małżeńskiego, należy chronić je przed wszystkimi czynnikami, które w negatywny sposób mogą wpłynąć na ich wygląd. Jeśli w trakcie sprzątania mieszkania korzystasz z silnych detergentów, nie zapomnij o rękawiczkach ochronnych. Jesteś miłośnikiem prac ogrodowych, a może uwielbiasz majsterkować? W tym przypadku również pamiętaj o zakładaniu rękawiczek ochronnych.

Jeśli czujesz, że rękawiczki ograniczają swobodę i precyzję ruchów, przed rozpoczęciem prac ogrodowych czy naprawczych możesz też po prostu zdjąć obrączkę i odłożyć ją w bezpieczne miejsce. Do przechowywania biżuterii ślubnej najlepiej wykorzystywać specjalne pudełeczka z miękkimi gąbeczkami w środku lub organizery wyłożone delikatnym materiałem. Postaraj się umieścić wybrane akcesorium w takim punkcie, aby nie stanowiło pokusy dla najmłodszych, a jednocześnie było łatwo dostępne dla Ciebie. 

Płyny i ściereczki do czyszczenia

Przechowywanie biżuterii w odpowiednim pudełeczku i wykorzystywanie środków zabezpieczających to tylko jedne ze składowych sukcesu. Aby ślubne obrączki mimo wielu lat użytkowania wciąż wyglądały tak ekskluzywnie jak w dniu ślubu, do ich czyszczenia należy wykorzystywać wyłącznie profesjonalne, sprawdzone środki. Jeśli nie masz pewności, czy upatrzony przez Ciebie produkt będzie nadawał się do odświeżenia posiadanego modelu biżuterii, możesz poprosić o rekomendację doświadczonego jubilera. 

Do najpopularniejszych środków przeznaczonych do czyszczenia biżuterii należą płyny oraz suche chusteczki. Dzięki nim w szybki i wygodny sposób możesz pozbyć się osadów oraz przywrócić piękny blask. Jeśli obrączki wymagają kompleksowego czyszczenia lub drobnej naprawy, skorzystaj z usługi renowacji świadczonej w zaufanym salonie jubilerskim. Oddając obrączki wyłącznie w profesjonalne, utalentowane dłonie, będziesz mieć pewność, że wrócą do Ciebie w naprawdę świetnym stanie. 

Podobne artykuły
Brak komentarzy