Trendy

Obrączki ślubne – klasyka czy nowoczesność?

2 lutego 2022

Jeśli jesteście przyszłą parą młodą, to pewnie zastanawiacie się, jakie obrączki wybrać. Ta decyzja nie należy do najłatwiejszych – w końcu będziecie je nosić przez całe życie. W sklepach jubilerskich mamy duży wybór różnego rodzaju obrączek, zarówno tych klasycznych, jak i bardziej nowoczesnych. Na które zatem się zdecydować?

Czym kierować się przy wyborze obrączek?

Wiele par uważa, że najważniejszy jest wygląd obrączek i to, czy trafiają one w ich gust. Jest to oczywiście niezwykle istotny aspekt, niemniej jednak warto także zwrócić uwagę na kilka innych, istotnych detali. Przede wszystkim warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy planujecie nosić obrączki codziennie. Jeśli tak, to obrączki powinny być trwałe i funkcjonalne. Składa się na to nie tylko ich kształt, ale także metal, z którego są wykonane. Należy pamiętać, że im wyższa próba złota, tym bardziej plastyczna i podatna na zarysowania będzie obrączka. Warto zatem rozważyć inne metale, jak np. platyna lub białe złoto. Wybierając obrączki należałoby również zadać sobie pytanie, czy dany model będzie Wam się podobał również za kilka lat. Uleganie aktualnym trendom przy zakupie obrączek może doprowadzić do tego, że za jakiś czas mogą się one Wam po prostu nie podobać.

Klasyczne, uniwersalne obrączki

Najczęściej wybieranymi obrączkami są te półokrągłe, wykonane ze złota. Są one bez wątpienia najbardziej uniwersalną opcją i przypadną do gustu tym parom, które na co dzień nie noszą biżuterii lub cenią sobie minimalizm. Do klasycznych obrączek możemy zaliczyć także te wykonane z innych kruszców, jednak bez żadnych dodatkowych ozdób. Dużą zaletą tego typu obrączek jest to, że są one niezwykle uniwersalne i ponadczasowe. Dzięki temu będą się doskonale komponować z inną biżuterią przyszłej panny młodej, a także z jej pierścionkiem zaręczynowym. Warto także dodać, że takie obrączki są po prostu wygodne, ponieważ nie mają odstających elementów, którymi moglibyście zahaczać np. o ubrania.

 

Obrączki ślubne Obrączka ślubna 3mm półokrągła klasyczna z żółtego złota OB1/W1/ 1471 zł

Obrączki ślubne Obrączka ślubna 3mm półokrągła klasyczna z żółtego złota OB1/W1/ 1471 zł

 

Nowoczesne obrączki, czyli jakie?

Większość osób definiuje nowoczesne obrączki jako niekonwencjonalne i fantazyjne. Obecnie na rynku jubilerskim mamy coraz więcej takich obrączek, ze względu na wzmożone zainteresowanie par młodych. Dlaczego cieszą się one rosnącą popularnością? Coraz więcej par odchodzi od tradycyjnych ślubów i decyduje się na wyjątkowe, oryginalne rozwiązania. Dotyczy to także obrączek o fantazyjnych kształtach i nietuzinkowych zdobieniach. Wiele par młodych uważa, że takie obrączki lepiej oddają ich charakter oraz będą wyróżniać się swoją wyjątkowością. Nowoczesne obrączki z pewnością sprawdzą się wśród par, które lubią niekonwencjonalne rozwiązania oraz nietuzinkową biżuterię. Nowoczesne obrączki można znaleźć w wielu różnych stylach oraz wykonane z różnych kruszców. Warto jednak dobrze przemyśleć tę decyzję – w końcu będą one symbolem Waszego małżeństwa.

 

Obrączki ślubne z żółtego i białego złota OB435/W6/ 2665 zł

Obrączki ślubne z żółtego i białego złota OB435/W6/ 2665 zł

 

Klasyka czy nowoczesność?

Powyżej przedstawiliśmy kilka zalet zarówno klasycznych obrączek, jak i tych nowoczesnych. Które zatem wybrać? Odpowiedź jest prosta – wybierzcie te, które Wam się najbardziej podobają i najlepiej odpowiadają na Wasze potrzeby. Na rynku jubilerskim dostępnych jest wiele przepięknych obrączek w obu tych stylach, dlatego na pewno znajdziecie te idealne.

Podobne artykuły
Brak komentarzy