Dla niej i dla niego Polecane

Czy obrączki muszą być takie same?

20 maja 2019
Adobe Stock, autor: 1_9_7_9 42574645

Adobe Stock, autor: 1_9_7_9 42574645

Obrączki ślubne powinny być idealnie dopasowane do osób, które będą je nosić, dlatego ich kupno często stanowi dla przyszłych małżonków nie lada wyzwanie. Rzadko w końcu się zdarza, by dwie osoby miały identyczny gust, ale z drugiej strony pary często zastanawiają się, czy wypada wybrać dwie różne ozdoby – wszak obrączki mają stanowić dowód na to, że małżonkowie do siebie pasują i decydują się spędzić razem życie. Czy jednak faktycznie uzasadnia to wybór obrączki, która nie do końca nam odpowiada?

Inne, a jednak podobne

Otóż nie! Coraz częściej pojawiają się opinie, że obrączki wcale nie muszą być takie same. Wręcz przeciwnie – sklepy jubilerskie wprowadzają do oferty komplety, w których obrączka damska jest nieco inna niż męska. Jest to spowodowane względami czysto praktycznymi. Na drobnych kobiecych palcach z reguły źle wyglądają masywne ozdoby, zaś do męskich dłoni nie pasują subtelne, cienkie dodatki. Prócz tego panie często preferują bardziej ozdobną biżuterię – z kamieniami szlachetnymi lub grawerowaną w misterne wzory. Panom trudniej przekonać się do takich dodatków, stąd właśnie moda na komplety nie całkiem identycznych obrączek.

Obrączki ślubne z żółtego i białego złota OB501/W6

Obrączki ślubne z żółtego i białego złota OB501/W6

Takie komplety najczęściej wykonane są z tego samego metalu oraz mają podobny motyw – z tym że nieco ozdobniejszy u pań i mniej wymyślny u panów. Wybór takich obrączek to najczęściej najlepsze opcja dla małżonków – pozwala dobrać ozdoby do upodobań obu osób, ale także w pewnym stopniu zachować tradycję – już na pierwszy rzut oka widać, że ozdoby są różnymi wariacjami tego samego modelu.

Obrączki ślubne z żółtego złota OB505/W1

Obrączki ślubne z żółtego złota OB505/W1

Obrączki na zamówienie

Pary, które nie potrafią znaleźć kompletu odpowiadającego obu stronom, mogą postawić na inną opcję – obrączki na zamówienie. W tym wypadku mamy jeszcze większą dowolność i możemy zdecydować się nawet na bardzo różniące się od siebie ozdoby. Wtedy warto pomyśleć, by obrączkom nadać choć jedną cechę wspólną. Łączącym je elementem może być wygrawerowany cytat, symbol czy nawet umieszczenie w nich tego samego kamienia szlachetnego. Oczywiście jednak trzeba liczyć się z tym, że na wykonanie zamówionych obrączek będzie trzeba sporo poczekać, a koszty będą większe niż w przypadku kupna ozdób ze standardowej oferty.

Obrączki ślubne z żółtego i białego złota OB507/W19

Obrączki ślubne z żółtego i białego złota OB507/W19

A może jednak zupełnie inne?

A co kiedy gusty małżonków są tak różne, że nie potrafią oni dobrać ozdób mających wspólne cechy? W takich wypadkach możliwe jest kupno pojedynczych obrączek – dla każdej z osób zupełnie innej. Jest to podejście nowe i nadal niezbyt popularne, jednak może być to doskonała opcja dla nowoczesnych par. W końcu obrączki to symbol oddania dwóch osób i tylko ich opinia powinna się tutaj liczyć. Jeśli przyszli małżonkowie są więc zgodni w tej kwestii, to zdecydowanie lepiej wybrać ozdoby różne, które obie osoby chętnie będą nosić, niż w imię tradycji decydować się na obrączki, w których czujemy się źle i które szybko wylądują w szkatułce na biżuterię.

Podobne artykuły
Brak komentarzy