Biżuteria

Nostril piercing – co trzeba o nim wiedzieć?

6 listopada 2020
źródło: Adobe Stock

źródło: Adobe Stock

Czym jest nostril piercing? Czy to naprawdę boli? Ile miesięcy trwa gojenie? Czytaj dalej i poznaj najważniejsze informacje na temat tego zabiegu. 

Przekłucie płatka nosa 

Nostril piercing to zabieg, który polega na przekłuciu płatka nosa. Kolczyk można umieścić z prawej bądź lewej strony nosa, nieco wyżej (high nostril) lub niżej (standard nostril). Należy do najpopularniejszych rodzajów przekłuć, ciesząc się popularnością wśród osób w różnym wieku. 

Jeśli przekłucie zostanie wykonane sprawną i doświadczoną ręką, potrwa kilka chwil. Zabieg nie będzie też bardzo bolesny. Warto jednak pamiętać, że ocena intensywności bólu jest kwestią indywidualną. Kilka osób poddających się temu samemu zabiegowi i w tym samym salonie może opisać swoje odczucia w zupełnie różny sposób. 

Gojenie trwa około 2-3 miesięcy. Na ten proces wpływa szereg czynników, dlatego ponownie – w zależności od danej osoby może być odrobinę dłuższy albo krótszy. Niezmienne są jednak zasady dotyczące dbania o miejsce przekłucia:

  • Należy je regularnie czyścić, zgodnie ze wskazówkami udzielonymi przez specjalistę.
  • Przynajmniej przez pierwszą połowę okresu gojenia lepiej nie wyciągać kolczyka. Tę kwestię warto dokładnie omówić z osobą wykonującą zabieg.
  • W trakcie gojenia lepiej zrezygnować z nakładania kolorowych kosmetyków w okolicy miejsca przekłucia, a także stosowania preparatów do demakijażu. 
  • Jeśli podczas tego procesu pojawią się niepokojące zmiany, należy niezwłocznie skontaktować się z osobą, która wykonała przekłucie i skorzystać z jej pomocy. 
Kolczyk złoty do nosa z czarnym kamieniem Model: KL4464C Biżuteria złota pr 0.585

Kolczyk złoty do nosa z czarnym kamieniem
Model: KL4464C
Biżuteria złota pr 0.585

Przygotowanie do zabiegu 

Mimo że przekłucie płatka nosa może wydawać się proste, powinno być wykonane wyłącznie przez osobę wykwalifikowaną, doświadczoną i dokładną. Jeśli więc marzysz o kolczyku, nie pozwalaj, żeby zajął się nim ktoś, kto będzie robił to pierwszy raz w życiu albo nie przestrzega podstawowych zasad bezpieczeństwa. 

Na wykonanie zabiegu najlepiej umówić się w profesjonalnym salonie piercingu, gdzie pracują prawdziwi specjaliści. Jak go rozpoznać? Zacznij od sprawdzenia jego strony internetowej albo profilu w mediach społecznościowych. Zapoznaj się z komentarzami wystawionymi przez klientów. Poszukaj wśród znajomych osób, które korzystały z usług i zapytaj o ich wrażenia. 

Możesz też po prostu przygotować listę pytań i zadzwonić do salonu. Taka rozmowa pozwoli poznać jakość obsługi i dowiedzieć się, czy masz do czynienia z profesjonalistami. W trakcie rozmowy coś zaczęło Cię niepokoić? Postaraj się wyjaśnić wątpliwości, a jeśli nadal czujesz, że rozmówca nie udziela konkretnych odpowiedzi lub nie chce poświecić Ci czasu, poszukaj innego miejsca. 

Kolczyk do nosa z cyrkonią Model: KL4464 Biżuteria złota pr 0.585

Kolczyk do nosa z cyrkonią
Model: KL4464
Biżuteria złota pr 0.585

Podobne artykuły
Brak komentarzy