Biżuteria Biżuteryjny Savoir-Vivre

Jak nosić spinki do krawatów?

18 grudnia 2019
źródło: Adobe Stock

źródło: Adobe Stock

Czekając w kolejce, zauważyłeś, że na krawacie stojącego tuż przed Tobą mężczyzny znajduje się elegancka spinka. Ten obraz zrobił na Tobie tak duże wrażenie, że od razu zapragnąłeś stworzyć własną stylizację z minimalistyczną spinką w roli głównej. Szybko jednak zdałeś sobie sprawę, że nigdy nie nosiłeś spinek i po prostu nie wiesz, jak robić to dobrze. Brzmi znajomo? Jeśli tak, koniecznie przeczytaj ten wpis. 

Praktyczny i stylowy dodatek

Spinki do krawatów pełnią funkcję praktycznych akcesoriów oraz stylowych, ozdobnych dodatków. Umożliwiają utrzymanie krawata w jednym miejscu oraz stanowią ciekawe uzupełnienie całego stroju. Można wybierać je na różnorodne okazje. Najlepiej jednak sprawdzają się w połączeniu ze stylizacjami codziennymi lub przygotowywanymi na swobodne spotkania po pracy. 

Spinki do krawatów dostępne są w wielu wariantach. Do najchętniej wybieranych zaliczyć można:

  • srebrne spinki wsuwane
  • srebrne spinki zaciskowe
  • złote spinki zaciskowe z łańcuszkiem

W jaki sposób możesz dowiedzieć się, jaki wariant będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem? Podczas poszukiwania idealnego modelu kieruj się wyłącznie własnymi preferencjami i osobistym wyczuciem estetyki. Przed zakupem opracuj też kilka stylizacji, których efektownym zwieńczeniem ma stać się zakupiona spinka.

Najczęstsze błędy

W jaki sposób nie należy nosić spinki? Do najczęściej popełnianych błędów należą:

  • niepoprawne ustawienie spinki (np. zbyt wysoko i ukośnie)
  • wybór spinki o nieodpowiedniej długości (np. zbyt krótka w stosunku do szerokości krawata)
  • nieumiejętne łączenie spinki z innymi elementami stroju (np. noszenie spinki i kamizelki)

Jeśli chcesz wywołać tak dobre wrażenie jak mężczyzna stojący przed Tobą w kolejce, ustaw spinkę poziomo na wysokości pomiędzy trzecim a czwartym guzikiem koszuli (lub w przybliżeniu na poziomie brustaszy). Wybierz taki model, którego długość będzie stanowić około ¾ szerokości krawata. Pamiętaj, że nietypowe i rzucające się w oczy projekty biżuteryjne są zarezerwowane wyłącznie na swobodne, niezobowiązujące okazje. Rada na koniec: jeśli masz już na sobie kamizelkę, zrezygnuj ze spinki. 

Podobne artykuły
Brak komentarzy