Biżuteryjny Savoir-Vivre

Jak nosić komplet biżuterii?

31 sierpnia 2017
fotolia.com, #111066641 | Autor: Syda Productions

fotolia.com, #111066641 | Autor: Syda Productions

W naszym asortymencie każdy znajdzie coś dla siebie – bransoletki, pierścionki, łańcuszki, kolczyki. Łatwo je wybrać, kiedy pragniemy tylko jednej ozdoby. Kiedy natomiast chcemy nosić więcej biżuterii musimy pamiętać, aby odpowiednio ją skompletować i połączyć. Powszechne stało się twierdzenie, że dobranie idealnego kompletu jest trudne, a w związku z tym – czasochłonne. Nic bardziej mylnego! To wcale nie będzie skomplikowane, jeśli będziemy kierować się kilkoma prostymi zasadami.

 

Pamiętajmy: biżuterię należy kompletować z wyczuciem. Nie znaczy to, że musimy sugerować się modą, aktualnymi trendami, czy też wyznacznikami projektantów. Hasło, którym powinniśmy się kierować, brzmi: „Zaufaj sobie i swoim potrzebom”. To ważne, aby biżuteria, na jaką się decydujemy, współgrała z nami i naszymi potrzebami. Dlaczego? Spieszymy z odpowiedzią.

 

Biżuteria a typ urody

Biżuteria, którą decydujemy się nosić, musi do nas pasować. Zwłaszcza, jeśli mowa o noszeniu kompletu, a nie jego pojedynczych elementów. Komplet powinien podkreślać cechy charakterystyczne naszej urody. Ważne, aby był dobrany odpowiednio do koloru włosów, oczu, a nawet rodzaju cery. Jeśli natomiast nosimy makijaż, biżuteria powinna współgrać kolorystyczne również z nim.

Kolczyki i zawieszka z brylantami i topazem

Kolczyki i zawieszka z brylantami i topazemBiżuteria a strój

Ustaliliśmy już, że nasza kompozycja musi pasować do naszego wyglądu. Najlepiej, aby podkreślała to, co jest w nim charakterystyczne – tak, aby ukazywała naszą wyjątkowość i uwydatniała nasze atuty. Podobnie powinno być w zestawieniu ze strojem. Komplet ozdób wybierajmy tak, aby nie kolidował on z konkretnymi częściami garderoby – niech tworzy z nimi spójną całość, która zachwyci subtelnością i poczuciem estetyki.

 

Złoty komplet biżuterii

Złoty komplet biżuterii

Pamiętajmy też, że najważniejsze są niuanse – jeśli lubimy wzorzyste ubrania, zrezygnujmy z biżuterii, która będzie zakłócała ten styl. Jeśli gustujemy w konkretnych barwach – nie psujmy efektu kolorami, które do nich nie pasują. Przede wszystkim zaś zrezygnujmy z przepychu i nadmiaru, zachowując zdrowy umiar.

 

Biżuteria a osobowość

To chyba rzecz najistotniejsza i w pełni realizująca hasło przywołane na początku tekstu. Biżuteria powinna być w harmonii z nami samymi. Nośmy tylko to, co lubimy i tylko tak, jak nam pasuje. Komfort, wygoda i zadowolenie przede wszystkim! Biżuteria nie powinna nas tylko ozdabiać – warto, aby była również środkiem służącym do wyrażania siebie, swojego stylu, temperamentu i charakteru. W końcu jesteśmy tym, co nosimy.

 

Złoty trzy częściowy komplet

Złoty trzy częściowy komplet

Prawda, że nie jest to trudne? Wystarczy, że dobrze znamy siebie i swoje upodobania. Warto jednak mieć na uwadze, że wszystko powinniśmy dobierać z umiarem, aby nie zakłócić całości. Równowaga jest podstawą dobrego stylu i nie możemy o tym zapominać.

Podobne artykuły
Brak komentarzy