Dla niej i dla niego Polecane

Nietypowe obrączki ślubne

29 czerwca 2017
rings-877934_1920

Każda młoda para marzy, by dzień ślubu był wyjątkowym i niepowtarzalnym wydarzeniem. Dlatego, wybierając obrączki, również możemy zdecydować się na coś wyjątkowego i nie musimy wybierać klasycznych, prostych modeli wykonanych z żółtego lub białego złota. Zamiast tego możemy wybrać obrączki, które będą nietypowe i jedyne w swoim rodzaju, by zawsze kojarzyły nam się z tym wyjątkowym dniem.

 

Historia obrączek

Podobno pierwsze obrączki ślubne były wykonywane z materiałów pochodzenia roślinnego, na przykład tataraku czy papirusu. Z biegiem czasu coraz bardziej powszechne stały się te kute z żelaza. Okrągły kształt obrączek symbolizować miał wieczność i nierozerwalność związku.

Zwyczaj noszenia obrączek przywędrował do Europy za sprawą greckich wojsk pokonanych przez Aleksandra Wielkiego. Od ponad dwóch tysięcy lat ten rodzaj biżuterii jest symbolem miłości i wierności zakochanych.

 

Obrączki z tytanu

Tytan jako pierwiastek odkryty został 1791 roku i od tego czasu wykorzystywany był przede wszystkim w przemyśle lotniczym, chemicznym, w medycynie i wszędzie gdzie potrzebny jest wytrzymały i odporny na korozję materiał. Metal ten ma szarą barwę, a oprócz tego jest lekki i niemal niezniszczalny.

Obrączki z tytanu pojawiły się na rynku jubilerskim stosunkowo niedawno. Wybierane są zazwyczaj przez osoby ceniące sobie nietypowe rozwiązania, ale nie tylko. Są również dobrym rozwiązaniem dla alergików, ponieważ wyroby z tytanu nie uczulają nawet bardzo wrażliwej skóry.

 

Obrączki z łączonych materiałów

Zwolennicy minimalizmu nie muszą od razu decydować się na bogato zdobione lub wysadzane modele obrączek. Dobrym pomysłem będą te zrobione z połączenia dwóch lub więcej rodzajów złota.

 

Obrączki ślubne z żółtego i białego złota

Obrączki ślubne z żółtego i białego złota

 

Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musimy rezygnować z minimalistycznej formy, a wybrane przez nas obrączki wciąż będą oryginalne. Co więcej, jeśli wykonamy na nich grawerunek z imieniem lub datą ślubu, otrzymamy produkt jedyny w swoim rodzaju.

Ważnym aspektem wyboru takich obrączek jest właściwe dopasowanie rozmiaru, ponieważ przy modelach wielokolorowych nie zawsze możliwa jest korekta ich wielkości.

 

Obrączki z kamieniami

Ciekawym rozwiązaniem są obrączki, w których jedna z nich, zazwyczaj damska, ozdobiona jest kamieniem szlachetnym. Taka obrączka przypomina nieco pierścionek i jest piękną ozdobą dłoni.

 

Obrączki ślubne z białego złota

Obrączki ślubne z białego złota

 

Zazwyczaj w tym rodzaju biżuterii używa się brylantów, jednak możliwe jest znalezienie modeli z innymi kamieniami. Wybierać możemy również spośród różnych szlifów i wielkości ozdobnego kamienia. Taka obrączka przykuwa uwagę i wygląda bardzo elegancko.

 

Obrączki grawerowane

Bardzo wiele par decyduje się na obrączki z wygrawerowanym od środka napisem, na przykład datą ślubu. Jednak istnieją również takie, których zewnętrzna część pokryta jest grawerunkiem tworzącym fantazyjne wzory.

 

Obrączki ślubne z odciskiem palca z żółtego złota

Obrączki ślubne z odciskiem palca z żółtego złota

 

Wśród tego typu biżuterii, zdecydowanie wyróżniają się modele z możliwością personalizacji, na których wygrawerować możemy na przykład linie papilarne z palca swojego i partnera lub imię.

 

Obrączki ze wzorem

Ciekawym rozwiązaniem są też obrączki ozdobione wzorami. Często spotkać możemy zwłaszcza te z greckimi motywami, które nawiązują do historii obrączek w Europie.

 

Obrączki ślubne z żółtego i białego złota

Obrączki ślubne z żółtego i białego złota

 

Bardzo ładnie wyglądają również obrączki posiadające wzór pokryty czarnym rodem, który sprawia, że rzucają się one w oczy i na pewno nie pozostaną niezauważone.

 

Obrączki ślubne z białego złota

Obrączki ślubne z białego złota

 

Jak widać, wybór nietypowych obrączek ślubnych jest ogromny. Te wymienione w powyższym wpisie są jedynie przykładami tego, co możemy znaleźć na rynku. Pamiętajmy, że najważniejszą rzeczą, którą powinniśmy kierować się podczas wyboru tego rodzaju biżuterii, jest nasz gust i to, czy wybrane przez nas obrączki będą podobać nam się tak samo za kilka, kilkanaście i kilkadziesiąt lat.

Wszystkie przedstawione w tekście i wiele innych modeli obrączek znajdziecie w naszym sklepie allezłoto.pl.

Podobne artykuły
1 Komentarz
  • Reply Przemysław 8 listopada 2017 at 15:14

    Piękne te obrączki. Przyznam, że takich jeszcze nie widziałem. A uważacie, że te dwukolorowe obraczki są odpowiednio męskie :)