Dla niej i dla niego

Naszyjnik typu nieśmiertelnik – do jakich stylizacji pasuje?

14 grudnia 2020
źródło: Adobe Stock

źródło: Adobe Stock

Naszyjniki typu nieśmiertelnik składają się z łańcuszka oraz zawieszki w formie pojedynczej lub podwójnej blaszki. Mimo że nierozerwalnie wiążą się z ubiorem wojskowym, obecnie są chętnie noszone jako dodatki do zwykłych strojów. Ale do jakich stylizacji pasują najbardziej?

Męski styl militarny

Podstawą męskiego stylu militarnego są ubrania, które dawniej wykorzystywane były przez żołnierzy czy pilotów. Noszone przez nich elementy garderoby można najprościej opisać za pomocą dwóch słów: szykowne i praktyczne. Trencz, kurtka pilotka czy bojówki miały więc za zadanie dopełniać wizerunek i służyć ich właścicielom, np. chroniąc ich przed zimnem. 

Łańcuszek kulkowy i dwie blaszki pod grawer nieśmiertelniki Model: SNA193B Biżuteria srebrna pr 0.925

Łańcuszek kulkowy i dwie blaszki pod grawer nieśmiertelniki
Model: SNA193B
Biżuteria srebrna pr 0.925

Doskonałym uzupełnieniem zestawów inspirowanych stylem militarnym są naszyjniki typu nieśmiertelnik. Do takiego kompletu rekomendujemy model widoczny na powyższym zdjęciu, czyli składający się z kulkowego łańcuszka i dwóch blaszek. Został on wykonany w całości ze srebra i przystosowany do grawerowania. Można uzupełnić go podstawowymi danymi lub wzbogacić o ulubioną sentencję. 

Stylizacje casualowe

Nieśmiertelniki doskonale pasują także do stylizacji casualowych, czyli noszonych wszędzie tam, gdzie nie obowiązuje specyficzny dress code. Efektownie dopełniają charakter stroju oraz wywołują wrażenie tajemniczości. Szczególnie ciekawie prezentują się na tle ciemnych, minimalistycznych elementów stroju, czyli np. w połączeniu z klasycznym, czarnym golfem i szarymi spodniami typu chino. 

Naszyjnik z blaszką pod grawer nieśmiertelnik Model: SNA193 Biżuteria srebrna pr 0.925

Naszyjnik z blaszką pod grawer nieśmiertelnik
Model: SNA193
Biżuteria srebrna pr 0.925

Do męskich stylizacji casualowych proponujemy naszyjnik z łańcuszkiem kulkowym i jedną blaszką pod grawer. Ten model również został wykonany w całości ze srebra i pozbawiony jakichkolwiek elementów ozdobnych. Kojarzy się z surowością i chłodem, zatem stanowi doskonały pomysł na prezent dla mężczyzn, którzy twardo stąpają po ziemi i dokładnie wiedzą, dokąd zmierzają. 

A może masz własny sposób na noszenie naszyjników typu nieśmiertelnik? Bardzo chętnie go poznamy! 

Podobne artykuły
Brak komentarzy