Polecane Trendy

Najmodniejsza biżuteria na jesień 2018

17 września 2018
Fotolia #206722744 | Autor: Sofia Zhuravetc

Fotolia #206722744 | Autor: Sofia Zhuravetc

Skończyły się wakacyjne miesiące i coraz większymi krokami zbliżamy się do kalendarzowej jesieni. To ostatni dzwonek, by uzupełnić swoją szkatułkę o ozdoby na nadchodzący sezon. Co będzie królowało w biżuteryjnych trendach przez najbliższe miesiące?

Wielkie powroty

Nadchodzącej jesieni minimalizm zdecydowanie odchodzi do lamusa. Modne będą masywne kolie, grube bransoletki i kolczyki aż do obojczyków. Jesienny sezon będzie też wielkim powrotem pereł. Na wybiegach nie królują jednak klasyczne ozdoby, jakie nosiły nasze babcie, ale oryginalne nausznice, naszyjniki w rozmiarach XXL i kolczyki przypominające perłowy wodospad. Modne będą także perłowe broszki. Tej jesieni powrócą również chokery, ale w zupełnie innym wydaniu. Tym razem będziemy nosić grube, ozdoby w lśniącym, srebrnym kolorze.

Złoty pierścionek z perłą / 547 zł

Złoty pierścionek z perłą / 547 zł

Jesienne motywy

Jesień będzie obecna także we wzorach ozdób. Bardzo popularne na wybiegach modowych były w tym roku liście. Pojawiły się one przy prezentacji kolekcji Jacquemus, Valentino i Chloe. Zawieszkę z takim motywem można połączyć z innym hitem sezonu – grubym, plastikowym łańcuchem imitującym metal, który kojarzy się z więziennymi kajdanami. Możemy także zafundować sobie długie kolczyki z liśćmi. Tutaj jednak warto pokusić się o jeszcze więcej ekstrawagancji i założyć ozdoby nie do pary. Niepasujące do siebie kolczyki to także motyw często pojawiający się na wybiegach przy prezentacji jesiennych kolekcji.

Koła w różnym wydaniu

Jeśli chcemy nosić się modnie tej jesieni, musimy też zaopatrzyć się w biżuterię w kształcie kół. To najpopularniejszy kształt tego sezonu. Duże okrągłe ozdoby, często łączone są z wszechobecnymi łańcuchami, mogą być drewniane, plastikowe lub metalowe, a także wykonane z drobniejszych elementów. Hitem jesieni są także monety. Stylizowane na zabytki numizmatyczne ozdoby z łacińskimi napisami są obecne we wszystkich elementach biżuterii, nawet w pierścionkach.

Złote kolczyki koła diamentowane / 597 zł

Złote kolczyki koła diamentowane / 597 zł

Dla odważnych

Odważni mogą zaś pokusić się w tym sezonie o wyjątkowo oryginalną biżuterię. Splatane liny, karabińczyki, plastikowe zatrzaski – to wszystko będzie modne tej jesieni. Biżuterię w takim stylu możemy nawet nosić z zawieszonym kluczem.

W tym sezonie możemy więc nosić niemal wszystko – byleby było duże. Plastik, metal, drewno, perły, wszystkie chwyty są dozwolone. Warto jednak trzymać się zasady umiaru i poprzestać na jednym, maksymalnie dwóch krzykliwych ozdobach, utrzymanych w podobnym stylu. To, co uchodzi na wybiegach modowych, nie zawsze nadaje się do pracy czy na eleganckie wyjście.

Podobne artykuły
Brak komentarzy