Trendy

Modne pierścionki zaręczynowe – 2021

12 sierpnia 2021

Zakup pierścionka zaręczynowego to niemały wydatek, dlatego warto, aby był on dobrze przemyślany. Oczywiście decyzję tę najczęściej podejmuje mężczyzna, jednak coraz więcej par wybiera pierścionek wspólnie. Ma to swoje zalety, ponieważ daje to pewność, że wybrana biżuteria przypadnie do gustu ukochanej. Jakie są najmodniejsze pierścionki zaręczynowe w 2021 roku?

Czy pierścionek zaręczynowy podlega trendom?

Pierwszym pytaniem, jakie zadają sobie panowie, to czy pierścionki zaręczynowe podlegają trendom? Oczywiście, że tak! Moda na pierścionki zaręczynowe zmienia się, tak samo jak moda na standardową biżuterię czy ubrania. Oczywiście możemy zdecydować się na klasyczny diament z żółtym złotem, wiele kobiet preferuje jednak nieco bardziej nietuzinkowe pierścionki. W takiej sytuacji najlepiej poprosić partnerkę o drobną sugestię lub jeśli ma to być niespodzianka, zwrócić się po radę do jej najlepszej przyjaciółki lub siostry.

Diamenty w nowoczesnej formie

Diamenty to ponadczasowe kamienie szlachetne, które zawsze prezentują się doskonale, niezależnie od rodzaju biżuterii. Dla wielu kobiet brylanty to must have w pierścionku zaręczynowym. Z tego względu naszą propozycją jest diamentowy pierścionek z powiewem nowoczesności – na jego środku standardowo znajduje się większy kamień, w tym przypadku brylant, jednak jego obrączkę zdobią również mniejsze błyskotki w postaci drobnych diamencików. W efekcie otrzymujemy bogato zdobiony pierścionek zaręczynowy, który z pewnością będzie przykuwał uwagę mieniąc się w słońcu.

 

Pierścionek zaręczynowy z brylantami/ 1989 zł

Pierścionek zaręczynowy z brylantami/ 1989 zł

 

Inne kamienie szlachetne

W 2021 roku coraz więcej par rezygnuje z klasycznych diamentów na rzecz bardziej nietypowych kamieni szlachetnych. Topaz, ametyst i szmaragd to tylko część wyjątkowych błyskotek wykorzystywanych w jubilerstwie. Na początku chcielibyśmy jednak wspomnieć, że przed dokonaniem zakupu warto zapoznać się z symboliką danego kamienia, aby nie popełnić faux pas. Świetnym rozwiązaniem jest pierścionek zaręczynowy z rubinem, który symbolizuje płomienną miłość, a także wierzy się, że ma on moc przemiany negatywnych emocji w pozytywną energię. Z tego względu polecamy rozważenie zakupu złotego pierścionka z rubinem w towarzystwie subtelnych diamentów, które wspólnie tworzą nietuzinkową kompozycję.

 

Złoty pierścionek z rubinem delikatny subtelny/ 1868 zł

Złoty pierścionek z rubinem delikatny subtelny/ 1868 zł

 

Kamień w kształcie kwadratu

Nutę nowoczesności można także wprowadzić do pierścionka zaręczynowego poprzez kształt kamienia. Panowie najczęściej decydują się na te okrągłe, jednak w 2021 roku na popularności zyskały pierścionki z kwadratowym diamentem lub innym kamieniem. Jest to z pewnością bardziej nowoczesna forma standardowego pierścionka, która niewątpliwie zachwyca swoimi rozmiarami, ponieważ kwadratowe diamenty zaczynają się zazwyczaj od 0,7 cm. Przedstawiony przez nas pierścionek to cyrkonia w złotej oprawie o wymiarach 0,8 × 0,8 cm, która będzie się prezentować zjawiskowo na dłoni Twojej długiej połówki.

 

Złoty pierścionek z kwadratową cyrkonią/ 923 zł

Złoty pierścionek z kwadratową cyrkonią/ 923 zł

 

Pierścionek Halo

Określenie na pierścionek halo wielu osobom nie mówi zbyt dużo, dlatego już spieszymy z wyjaśnieniem. Pierścionek halo posiada jeden większy kamień, otoczony aureolą mniejszych błyskotek. Jednym z najbardziej znanych przykładów tego rodzaju biżuterii jest pierścionek zaręczynowy księżnej Diany, który zachwycił miliony kobiet na całym świecie. Obecnie wiele zakładów jubilerskich tworzy pierścionki halo z różnymi kamieniami szlachetnymi, w różnych przedziałach cenowych.

 

Pierścionek złoty z szafirem i brylantami/ 1632 zł

Pierścionek złoty z szafirem i brylantami/ 1632 zł

 

Podobne artykuły
Brak komentarzy