Trendy

Modne obrączki – jakie trendy panują w tej dziedzinie?

29 marca 2016
wedding-688924_1920

Obrączka to symbol zawartego małżeństwa, dowód miłości aż po grób i wierności. Wypowiadając przysięgę małżeńską, para młoda wymienia się obrączkami, które będą towarzyszyły im do końca życia. Mają przypominać o zawartym związku i o przysiędze małżeńskiej. Jaki model i wzór obrączek ślubnych wybrać?

 

Moda jest zmienna. To, co nosi się dziś, niekoniecznie znajdować się będzie wśród najgorętszych trendów za 10 czy 15 lat. Dlatego przy wyborze ślubnych obrączek należy sugerować się nie tylko ich wyglądem, ale przede wszystkim funkcjonalnością. Obrączki powinny być trwałe,  ponieważ mają służyć nie tylko na specjalne okazje, ale przede wszystkim w życiu codziennym. Warto więc dobrze przemyśleć wybór, zanim podjęta zostanie ostateczna decyzja.

 

Obrączka złota, obrączka srebrna

Rynek jubilerski oferuje dziś bardzo duży wybór wzorów obrączek ślubnych. Niektórym wystarczy prosty, klasyczny model, inni wolą za to wpleść do nich odrobinę ekstrawagancji. W chwili, gdy państwo młodzi różnią się gustami, ich obrączki mogą być zupełnie inne, dopasowane do indywidualnych stylów jej i jego. Kto powiedział, że obrączki muszą być identyczne? Można je kupić w sklepie jubilerskim, a także i u złotnika.

 

Jakie obrączki są najczęściej wybierane?

  • Obrączki mieszane – nowożeńcy bardzo chętnie wybierają dziś obrączki ślubne dwukolorowe, będące mieszanką różnych metali. Obrączki z białego i żółtego złota prezentują się ciekawie – to połączenie nie było popularne przed laty. Obrączkę panny młodej najczęściej zdobią cyrkonie lub diamenty, choć nie jest to reguła. Trzeba mieć na uwadze, że takie obrączki powiększa się przez rozciąganie, przez co mogą się one uszkodzić.

 

wzory obrączek ślubnych

www.allezloto.pl

 

  • Obrączki grawerowane – na wewnętrznej stronie krążków graweruje się często datę ślubu i imię lub inicjał imienia przyszłego małżonka.
  • Obrączki soczewkowe – są mniej lub bardziej zaokrąglone na zewnątrz i uwypuklone wewnątrz w zależności od gustu i portfela klienta. W codziennym użytkowaniu okazują się dużo bardziej wygodne niż obrączki klasyczne, płaskie od wewnątrz.
  • Obrączki ozdobione kamieniami – jubilerzy wymyślają coraz nowsze wzory obrączek ślubnych dla panien młodych, oferując duży wybór modeli z kamieniami. 

 

wzory obrączek www.allezloto.pl

www.allezloto.pl/

 

Ważna jest również strona techniczna i praktyczność obrączek. Te, które mają wstawione kamienie są bardzo trudne i kosztowne w kwestii o zmiany rozmiaru. Podobnie jest z obrączkami, które posiadają dużo zdobień na zewnętrznej części. Po zmianie rozmiaru wzór obrączki ślubnej może ulec deformacji. Często trzeba wówczas wzór odnowić, co również wiąże się z kosztami. Z kolei obrączki klasyczne, proste, jednokolorowe nie stanowią preblemu w sytuacji, gdy nastąpi konieczność zmiany rozmiarów.

 

Wybierając obrączki, nie należy się kierować jedynie trendami. W końcu jak mówi przysłowie: „nie to jest ładne, co ładne, ale co się komu podoba”. A obrączki mają symbolizować miłość. I to niech będzie hasłem przewodnim podczas dokonywania wyboru. Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony allezloto.pl. Na każdej parze obrączek grawer wykonujemy gratis.

Podobne artykuły
Brak komentarzy