Dla niej i dla niego Polecane

Męska biżuteria – podpowiadamy, jak ją nosić

15 listopada 2018
Fotolia #117900027 | Autor: kiuikson

Fotolia #117900027 | Autor: kiuikson

Zwyczaj noszenia biżuterii przez panów ma długą i chlubną tradycję Już od starożytności mężczyźni nosili ją dla ozdoby lub jako oznakę statusu czy pochodzenia. Potem stopniowo męski wizerunek zmieniał się i ucierało się przeświadczenie, że biżuterię powinny nosić jedynie kobiety. Dziś jednak odchodzi się od tego staroświeckiego poglądu i coraz więcej mężczyzn znów uzupełnia swój strój gustowną ozdobą. I słusznie! Jest to oznaka dbałości o wygląd i wyznacznik własnego, oryginalnego stylu. Ważne jednak, by odpowiednio dobrać biżuterię i właściwie ją zestawiać.

Coś dla eleganckiego mężczyzny

Jeśli szukamy biżuterii do pracy, w której obowiązuje biznesowy dress code, lub chcemy wybrać coś na eleganckie wyjście, warto postawić na stonowane, klasyczne ozdoby. Świetnie sprawdzają takie wykonane ze srebra, złota, stali lub tytanu – to one najlepiej pasują do formalnego garnituru. Warto jednak unikać grubych łańcuchów na szyję z żółtego złota – one nadal w przypadku mężczyzn uważane są za oznakę złego gustu. Idealnie jednak do eleganckiego stroju pasuje cienki łańcuszek, delikatny kolczyk ze srebra, czy masywny sygnet – żonaci panowie powinni nosić go na tej samej ręce co obrączkę. Wspaniałym dopełnieniem stroju są też klasyczne, stonowane spinki do mankietów. Najlepiej jednak zachować umiar i oprócz zegarka i obrączki zdecydować na wyłącznie jedną dodatkową ozdobę.

Sygnet męski z żółtego złota / 616 zł

Sygnet męski z żółtego złota / 616 zł

Semi casual

Panowie noszący ubrania w stylu półformalnym, mają większe pole manewru jeśli chodzi o biżuterię. Również mogą postawić na biżuterię z metali szlachetnych, jednak dobrym dopełnieniem wizerunku jest także biżuteria skórzana. Sprawdzają się tutaj bransoletki w kolorze czarnym lub ciemnobrązowym, należy jednak zadbać, by ich kolor był dopasowany do koloru paska od spodni. Mężczyźni, którzy nie czują się swobodnie w tego typu ozdobach, mogą postawić na coś bardziej klasycznego. Do stylu półcasualowego również świetnie pasują sygnety czy stonowane łańcuszki na szyję, tutaj można postawić także na bardziej wyrazisty i większy kolczyk w uchu.

Jeszcze niedawno uważało się, że spinki do mankietów zarezerwowane są tylko na ważne wyjścia, dziś jednak możemy ubierać je również na okazje nieoficjalne. Wtedy jednak warto postawić na ozdoby innego typu – mniej eleganckie, za to bardziej wyrażające osobowość noszącej je osoby. W zależności od upodobań możemy wybrać spinki w kształcie kostek do gry, w stylu steampunkowym lub nawiązujące do ulubionego bohatera filmowego lub komiksowego. Możliwości jest jednak oczywiście o wiele więcej. Również w przypadku stylu semi casual warto jednak postawić na minimalizm – najlepiej dobrać jedną, ewentualnie dwie ozdoby.

Eleganckie spinki do mankietów błyszczące kwadratowe / 55 zł

Eleganckie spinki do mankietów błyszczące kwadratowe / 55 zł

Dodatki na co dzień

Do luźnego, nieformalnego ubrania, takiego jak t-shirt i jeansy, najlepiej wybrać biżuterię skórzaną lub drewnianą. Dobrze wyglądają tutaj szczególnie koraliki lub rzemyki na szyi i szeroka bransoletka. Świetnie pasują do takiego ubioru również kolczyki i sportowy, cyfrowy zegarek. Tutaj możemy pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa i wybrać nawet kilka ozdób, oczywiście pod warunkiem, że będą dobrane stylem.

Podobne artykuły
Brak komentarzy