Biżuteryjny Savoir-Vivre

„Król Karol kupił królowej Karolinie…”, czyli o koralach

1 września 2016
necklace-428568_1920

Król Karol kupił królowej Karolinie koral koloru koralowego – ten łamaniec językowy zdradza doskonale, o czym będzie dzisiejszy artykuł. Chcemy wziąć pod lupę korale, zarówno te na sznurze, jak i w biżuterii.

 

Korale – co symbolizują?

Poszczególnym koralom przypisywana jest różna symbolika. Czerwony oznacza przede wszystkim płomienną, romantyczną miłość. Przyjmuje się, że czerwone korale wzmagają namiętność, i kreatywność. Serwują również potrzebną dawkę optymizmu. Istnieje także koral w kolorze białym. Ten z kolei oznacza miłość do natury. Wpływa także na utrzymanie równowagi emocjonalnej. Koral różowy jest znakiem przyjaźni, ale jego symbolikę wiąże się również z miłością platoniczną. Ostatni, czarny, jest kojarzony z pochłanianiem negatywnej energii. Ma także dawać osobom, które go noszą, potrzebny spokój ducha.

 

shopping-1117294_1920

 

Jak nosimy korale?

Korale kojarzymy przede wszystkim ze sznurem kolorowych paciorków, zakładanych przez kobiety na szyje. Zdobią dekolt i dodają elegancji. Można jednak nosić korale także w inny sposób. Bywają one również ozdobą pierścionków czy naszyjników – wszak to kamienie szlachetne. W wyrobach biżuteryjnych mają one często nieregularne kształty oraz wielkości. Od tego może również zależeć ich cena. Nosimy je także w kolczykach – zarówno tych wkręcanych, jak i wiszących. Z korali tworzy się także bransoletki. W sklepach jubilerskich można kupić całe komplety biżuterii z koralami.

 

Skąd biorą się korale?

Na korale mówi się, że to kwiaty morza. Może ciężko w to uwierzyć, ale kolorowe, okrągłe kuleczki, to w rzeczywistości szkielety węglanowe koralowców. Nazwa korale pochodzi od łacińskiej nazwy organizmów morskich z podgromady koralowców Corrallium. Mieszkają one w morzach strefy ciepłej i gorącej, czyli tam, gdzie mogą tworzyć ławice na głębokości od 3 do 50 m. Zanim stanie się ona biżuterią, z wydobytych z dna korali usuwane są miękkie części, a także sortowane według jakości. Podczas sortowania pod uwagę brana jest grubość koralowiny, gałązek, barwa, a także pojawiające się na poszczególnych okazach skazy.

 

Wszystkich, którzy chcą kupić pierścionki z koralem, bransoletki czy wisiorki, ale także biżuterię dla najmłodszych, na przykład złote kolczyki dla dziecka, serdecznie zapraszamy do naszego sklepu na allezloto.pl.

Podobne artykuły
Brak komentarzy