Trendy

Kolory jesieni w biżuterii – jak dobrać kamienie i metale do październikowej garderoby?

3 października 2023

Kiedy liście zaczynają stopniowo zmieniać barwę z zieleni na czerwień, pomarańcz i złoto, nasza garderoba również przyjmuje cieplejsze i bardziej nasycone tony. Odcienie burgundy, musztardy, głębokiej zieleni czy brązu stają się nieodłącznym elementem naszej jesiennej stylizacji. Biżuteria, tak jak dodatki do naszych ubrań, powinna dopełniać całość i podkreślać charakter wybranej przez nas kolorystyki.

Kamienie nawiązujące do jesiennej aury

  1. Bursztyn – jego złote i miodowe odcienie idealnie odzwierciedlają kolory jesieni. Bursztyn, oprócz swojego piękna, jest również ceniony za swoje lecznicze właściwości.

 

  1. Jaspis – wiele jego rodzajów przypomina kolory jesiennej ziemi – od ciepłego czerwieni przez brązy aż po głęboką zieleń.

 

  1. Granat – choć kojarzony głównie z głębokim błękitem, w rzeczywistości występuje w wielu odcieniach, w tym w kolorach czerwieni i różu, które idealnie wpisują się w jesienne klimaty.

Metale dopełniające październikowy look

 

  • Złoto – ciepłe odcienie złota idealnie komponują się z jesienią. Biżuteria wykonana z tego metalu doda klasy i elegancji każdej stylizacji.

 

  • Miedź – jej ciepły, pomarańczowo-brązowy kolor idealnie nawiązuje do barw spadających liści. Miedziana biżuteria będzie świetnie prezentować się zarówno w codziennych, jak i bardziej formalnych stylizacjach.

 

  • Brąz – jego matowe wykończenie i głęboki kolor nawiązują do natury jesieni. Brązowe akcenty w biżuterii są subtelne, ale jednocześnie wyjątkowo stylowe.

 

Dobierając biżuterię do październikowej garderoby, warto postawić na kamienie i metale nawiązujące kolorystyką do otaczającej nas jesiennej przyrody. Pamiętajmy jednak, że najważniejsza jest harmonia i dobór biżuterii do naszego indywidualnego stylu. Niech będzie ona dopełnieniem naszej stylizacji, a nie dominującym elementem. Wtedy osiągniemy efekt pełnej harmonii i elegancji.

Podobne artykuły
Brak komentarzy