Biżuteria dziecięca Polecane

Jakie kolczyki wybrać dla dziecka?

21 stycznia 2019
Adobe Stock  autor: skater9320, 69997962

Adobe Stock autor: skater9320, 69997962

Dziś kilkuletnie lub nawet kilkumiesięczne dziewczynki noszące kolczyki nie są niecodziennym widokiem. Coraz więcej rodziców decyduje się bardzo wcześnie zafundować córkom tego typu ozdoby i w większości przypadków jest to strzał w dziesiątkę. Jednak kolczyki dla takiego malucha nie mogą być przypadkowe, wybierając je, koniecznie trzeba wziąć pod uwagę kilka podstawowych kwestii.

Tylko wysoka jakość

Kolczyki dla dziecka, zwłaszcza te pierwsze, które nosi ono od razu po przekłuciu uszu, powinny być wykonane z wysokiej jakości kruszcu, najlepiej ze złota. To bardzo ważne, bo mają one kontakt z raną powstałą po zabiegu, w którą łatwo może wdać się infekcja. Złote kolczyki nie tylko zapobiegają powstawaniu zakażeń, ale dodatkowo przyspieszają gojenie, dzięki czemu zdecydowanie są najlepszym wyborem na początek. Również później warto jednak wybierać dobre gatunkowo kolczyki, to bowiem minimalizuje ryzyko wystąpienia alergii u malucha.

Kolczyki dla dziewczynki z emaliowaną biedronką / 333 zł

Kolczyki dla dziewczynki z emaliowaną biedronką / 333 zł

W ofercie gabinetów, w których możliwe jest przekłucie uszu, często dostępne są tzw. kolczyki lecznicze wykonane ze stali chirurgicznej. Niestety jednak nie w przypadku wszystkich dzieci ich wybór będzie najlepszą opcją. W takim stopie może znajdować się nawet 25% niklu, a na ten pierwiastek uczulonych jest aż 15% społeczeństwa.

Dbajmy o bezpieczeństwo

Bardzo ważne jest też, by wybierać dla dzieci takie kolczyki, które są dla nich bezpieczne. Nie warto więc decydować się na modele wiszące lub bogato zdobione. Takie ozdoby łatwo mogą zahaczyć się podczas zabawy czy nawet zdejmowania odzieży i spowodować zranienie i ból. Najlepiej wybrać niewielkie, proste kolczyki, które nie powodują dyskomfortu nawet podczas snu i mogą być noszone bez zdejmowania na noc. Oczywiście kolczyki dla dzieci muszą mieć także odpowiednie zapięcia zabezpieczające przed zgubieniem. Idealnie sprawdzają się pod tym względem klasyczne kolczyki wkrętki oraz z zapięciem typu bigiel.

Kolczyki złote jabłka emaliowane / 254 zł

Kolczyki złote jabłka emaliowane / 254 zł

Jakie modele wybrać?

Bogato zdobionych i wiszących kolczyków dla dzieci warto unikać nie tylko ze względu na bezpieczeństwo, ale też aspekt wizualny. Maluchy w takich kolczykach wyglądają jak przebrane, zupełnie nie pasują one do małej twarzy dziecka. Najlepiej sprawdzają się w ich przypadku kolczyki w całości wykonane ze złota czy srebra lub takie, które częściowo pokryte są kolorową emalią. Szczególnie te ostatnie są niezwykle lubiane przez maluchy, bo przedstawiają ciekawe wzory – kwiatki, zwierzęta, serduszka czy postaci z bajek. Jeśli jednak kolczyki mają być prezentem na chrzest czy roczek i chcemy, by były dla dziecka pamiątką, najlepiej zdecydować się na klasyczny model, który będzie odpowiedni również wtedy, gdy maluch dorośnie.

Podobne artykuły
Brak komentarzy