Biżuteria Trendy

Kamienie – idealne jako element biżuterii!

31 sierpnia 2019
źródło: Adobe Stock

źródło: Adobe Stock

Bohaterem dzisiejszego artykułu są kamienie szlachetne. Zbudowane są one z minerałów o szczególnie pięknej krystalicznej strukturze, ale warto pamiętać, że to szlif i cięcie nadaje im ostateczny kształt, blask i połysk. To właśnie one nadają biżuterii charakteru, przykuwają uwagę, decydują o jej niepowtarzalnym kształcie i stylu. Zachęcamy do zapoznania się z kilkoma przykładami, pokazującymi znaczącą rolę, jaką kamienie odgrywają w branży jubilerskiej.

Pierścionek z brylantem

pierscionek-z-dwukolorowego-zlota-z-brylantem-585-MD-BPI-3051-_1-800-600_1-1-wm

Diament zbudowany jest z atomów węgla i uznawany jest za najtwardszą naturalnie występującą substancję na Ziemi. Oszlifowane diamenty zwykło się nazywać brylantami. Jest to szczególny kamień szlachetny – niezwykle cenny, piękny, a przy tym subtelny. Nic dziwnego, że pierścionki z brylantami wybierane są najczęściej jako pierścionek zaręczynowy. Zachęcamy do zapoznania się z propozycjami zamieszczonymi na naszej stronie internetowej. Jesteśmy pewni, że wśród wielu przepięknych modeli każdy wybierze odpowiedni dla siebie.

Złoty pierścionek z tanzanitem

zloty-pierscionek-z-tanzanitem-i-malymi-brylantami-markiza-585-MD-BPI-3047-_1-800-600_1-1-wm

Tanzanit to bardzo rzadki niebieski minerał, który zyskał niebywałą sławę między innymi dzięki znanej firmie Tiffany, która jako pierwsza zaczęła go wykorzystywać do wykonywania biżuterii. Jego nazw podchodzi od miejsca odkrycia – Tanzanii, u stóp Kilimandżaro. Zwróćmy uwagę na jego przykuwający wzrok, wręcz magnetyzujący kolor w złotym pierścionku, oferowanym na naszej stronie internetowej. Dodatkowe zdobienia w tym modelu wykonane są z brylantów. Jest to wspaniała propozycja prezentu dla najbliższej osoby.

Naszyjnik z onyksem

naszyjnik-srebrny-rozaniec-z-czarnymi-kamieniami-925-MD-SNA-218-D_1-800-600_1-1-wm

Onyks jest doskonałym materiałem jubilerskim. Czarne lub białe kamienie szlifowane są najczęściej w ten sposób, by przybrały formę paciorków. Wszystkie powyższe cechy onyksu wspaniale sprawdzają się w naszyjniku w postaci różańca, który prezentujemy w naszym sklepie internetowym. Subtelny, ale przykuwający oko. Klasyczny i piękny.

Warto zauważyć, że kamienie wykorzystywane do ozdabiania biżuterii różnią się między sobą właściwościami fizycznymi: twardością, połyskiem, kolorem, gęstością i przewodzeniem. Ich cechy mogą zostać wykorzystane przez sprawnego jubilera do przygotowania różnorodnych ozdób. Każdy kamień posiada bowiem swój walor, jest niepowtarzalny i olśniewający. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego dla naszych klientów przygotowaliśmy bardzo różnorodną ofertę, spełniającą wszystkie, nawet największe wymagania. A które kamienie najbardziej trafiają w Wasze gusta? Jesteśmy ciekawi Waszych opinii!

Podobne artykuły
1 Komentarz
  • Reply MIMbiżuteria 14 października 2019 at 13:52

    Zgadzamy się! Dla nas prawdziwy urok biżuterii zaklęty jest w kamieniach :) Dobór kamieni podkreśla nasz indywidualny charakter, jest sposobem wyrazu.