Biżuteryjny Savoir-Vivre

Jak rozplątać łańcuszek?

16 czerwca 2021

Zaplątany łańcuszek – z tym problemem spotkała się każda kobieta przynajmniej raz w życiu. Niewielki supełek na ulubionym łańcuszku może przysporzyć sporo nerwów i trudności z jego rozplątywaniem. Czynności tej należy poświęcić nieco czasu i uwagi, ponieważ wystarczy jeden nieprzemyślany ruch, aby uszkodzić biżuterię. Na szczęście istnieje kilka prostych sposobów, aby rozplątać supełek szybko i bezboleśnie.

Jak rozplątać łańcuszek?

Supełek na naszym ulubionym łańcuszku nie powinien być powodem do zmartwień. Każdy, nawet najbardziej zaplątany łańcuszek można rozplątać, jednak wymaga to zwrócenia uwagi na kilka czynników. Przede wszystkim – czyste ręce. Użycie kremu do rąk może znacznie utrudnić rozsupłanie łańcuszka, dlatego tak ważne są czyste, suche dłonie. Kolejnym istotnym aspektem jest światło naturalne lub sztuczne – dzięki temu będziemy dobrze widzieć supełek, co znacznie ułatwi nam jego rozplątanie.

Olej lub oliwa z oliwek

Często łańcuszki plączą nam się w najmniej odpowiednim momencie, np. przed ważnym wyjściem, kiedy nie mam zbyt wiele czasu na rozwiązanie tego problemu. Wtedy z pomocą przychodzi olej lub oliwa z oliwek – ważne jest, aby była to tłusta substancja. Oczywiście olej sam w sobie nie rozwiąże supełka, ale pomoże nieco rozluźnić ogniwa łańcuszka, dzięki czemu w znacznie krótszym czasie go rozplączemy. Przy tym sposobie ważna jest także zasada czystych rąk, dlatego po nałożeniu odrobiny oleju na łańcuszek należy iść umyć ręce oraz dokładnie je osuszyć.

Łańcuszek można także umieścić w szklance z odrobiną oleju na dnie, a następnie odsączyć go na ręczniku papierowym i przejść do rozplątywania. Po zakończonej czynności należy usunąć resztki oleju za pomocą wody i mydła lub specjalnego płynu do czyszczenia biżuterii.

Igła, szpilka lub pęseta

Przy supełkach na drobnych łańcuszkach częstym problemem jest to, że nasze palce są po prostu za duże do uporania się z tym problemem. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi igła lub szpilka. Rozplątywanie łańcuszka powinniśmy zacząć od środka supełka poprzez włożenie do niego igły. Następnie należy delikatnie przesuwać rozplątane fragmenty łańcuszka na zewnątrz. Pracuj spokojnie i deikatnie – gwałtowne ruchy wcale nie przyspieszą rozplątywania, a mogą jedynie uszkodzić naszyjnik lub bransoletkę.

Pęseta to dobre rozwiązanie w połączeniu z oliwą, gdy nasze palce są zbyt tłuste, aby móc rozwiązać łańcuszek. Delikatne ruchy pęsetą z pewnością powinny rozwiązać problem z łańcuszkiem, nie uszkadzając go.

Złoty łańcuszek SINGAPUR/ 188 zł

Złoty łańcuszek SINGAPUR/ 188 zł

Przechowywanie biżuterii

Aby uniknąć sytuacji, w których nie mamy zbyt wiele czasu a musimy rozplątać supełek na naszej biżuterii, którą akurat chcemy założyć, warto zadbać o prawidłowe przechowywanie. Łańcuszki można przechowywać w podłużnym pudełku z wypełnieniem, w którymgo zakupiliśmy lub dostaliśmy w prezencie. Dzięki temu unikniemy zaplątania, a także zgubienia się biżuterii. Można także skorzystać ze specjalnych stojaków na łańcuszki, gdzie biżuterię zawieszamy na haczykach, dzięki czemu nie ma możliwości plątania się łańcuszków ze sobą i powstawania na nich supełków.

Podobne artykuły
Brak komentarzy