Biżuteria Dla niej i dla niego

Jak przechowywać biżuterię?

19 listopada 2018
Fotolia  #210399615 | Autor: EVGENIYA68

Fotolia #210399615 | Autor: EVGENIYA68

Kolekcjonowanie pięknej biżuterii jest pasją wielu kobiet i mężczyzn. Uwielbiamy wynajdywać nowe zachwycające drobiazgi i dopasowywać je do coraz to nowych kreacji. Jednak gdy ozdób robi się dużo, pojawia się problem z ich przechowywaniem. Dlatego w dzisiejszym wpisie doradzamy, jak najlepiej zabezpieczać biżuterię, by nie niszczyła się, nie plątała i służyła nam przez długie lata.

Biżuteria z metali szlachetnych

Jeśli w naszej kolekcji znajduje się głównie biżuteria z metali szlachetnych, niestety nie możemy cieszyć nią oka przez cały czas. Powinna być ona przechowywana w taki sposób, by nie była narażona na działanie światła słonecznego, powietrza i przede wszystkim wilgoci. Te czynniki sprawiają bowiem, że biżuteria szybciej ciemnieje i wymaga częstego, dokładnego czyszczenia. Dlatego też szczególnie powinniśmy zwrócić uwagę, by nie pozostawiać ozdób po zdjęciu w łazience, gdzie warunki wyjątkowo sprzyjają ich czernieniu. Idealnie do przechowywania biżuterii nada się za to sypialnia czy garderoba.

Pierścionek srebrny z cyrkoniami mijanka nowoczesny / 68 zł

Pierścionek srebrny z cyrkoniami mijanka nowoczesny / 68 zł

Dodatki warto pozostawiać w opakowaniach, w których je kupiliśmy, bo to one są najlepiej przystosowane do ich kształtu. Bardzo dobrze sprawdzają się też miękkie materiałowe woreczki, inny do każdej ozdoby. By zaś nie narażać się na zgubienie małych opakowań, możemy układać je w gustownym kuferku czy skrzynce. Jeśli zaś nie odpowiada nam ten sposób, dobrze jest zaopatrzyć się w szkatułkę na biżuterię z wieloma przegrodami. Wtedy selekcjonujemy ozdoby na różne typy i oddzielamy od siebie w taki sposób, by się ze sobą nie stykały. Pozwala to uniknąć ich plątania się, ale przede wszystkim zarysowywania i niszczenia.

Biżuteria sztuczna

W przypadku biżuterii sztucznej mamy za to większą swobodę. Oczywiście ją również możemy przechowywać w specjalnej szkatułce, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by stanowiła ona dodatkową ozdobę pokoju. Obecnie na rynku jest mnóstwo stojaków w fantazyjnych kształtach i kolorach, które pozwalają nie tylko wygodnie układać ozdoby, ale też cieszyć się ich widokiem przez cały dzień.

Naszyjnik z kolorowymi kamieniami i zawieszkami / 748 zł

Naszyjnik z kolorowymi kamieniami i zawieszkami / 748 zł

Co zaś zrobić z długimi naszyjnikami, które nie mieszczą się na tego typu stojaczkach? Dla nich najlepiej znaleźć osobne miejsce, które pozwoli rozwinąć je na całą długość i zapobiec ich plątaniu się. Bardzo dobrze sprawdzają się tutaj wieszaczki montowane na drzwiach pokoju lub na ścianie. Jeśli zaś nie chcemy trzymać tych ozdób w widocznym miejscu, możemy przeznaczyć dla nich miejsce na wieszaczek w szafie – wszystko zależy tutaj od indywidualnych upodobań.

Podobne artykuły
Brak komentarzy