Dla niej i dla niego Polecane Trendy

Jak nosić broszki?

11 lutego 2019
Adobe Stock,  autor: Africa Studio 192039122

Adobe Stock, autor: Africa Studio 192039122

Broszki jeszcze niedawno kojarzyły się głównie ze stylizacjami odpowiednimi raczej dla pokolenia naszych babć. Jednak już kilka lat temu wiele aktorek i celebrytek udowodniło, że są one świetną ozdobą dla kobiet w każdym wieku. Grunt, by nosić je w odpowiedni sposób! Ale co takiego można rozumieć przez ten “odpowiedni sposób”?

Broszka na… stopach!

Broszka to dziś nie tylko ozdoba noszona na klapie eleganckiej marynarki. Może być świetnym, bardzo oryginalnym dodatkiem do butów! Pięknie prezentują się broszki noszone na sznurowanych elementach w balerinach czy sandałkach – tutaj możemy pokusić się o założenie nawet bardzo ozdobnych, zwracających uwagę dodatków, zwłaszcza utrzymanych w stylistyce retro.

Ozdobić możemy także zimowe obuwie. Broszki świetnie pasują do gładkich, zamszowych botków czy jako dodatek noszony z tyłu, tuż przy zakończeniu muszkieterek ponad kolanem. Takie elementy dodają wizerunkowi pazura i pomagają kreować własny styl.

Złota broszka kokarda / 993 zł

Złota broszka kokarda / 993 zł

Chusty, apaszki, szaliki

Wszelkie chusty, apaszki i szaliki także są wprost stworzone, by ozdobić je szykowną broszką! Wtedy może ona być ciekawą alternatywą dla wisiorka czy naszyjnika. Trzeba jednak uważać, by styl broszki dobrze komponował się z rodzajem materiału, z którego wykonana jest nasza garderoba. Do zimowego szala zakładamy jedynie duże ozdobne broszki, do cienkiej apaszki zaś proste, minimalistyczne dodatki.

Broszka jak przypinka

Broszką możemy też udekorować torebkę, oczywiście jeśli jest wykonana z materiału, na którym nie pozostaną po niej widoczne ślady. Takie ozdoby świetnie pasują zwłaszcza to toreb na długim pasku, które nosimy przewieszone przez ramię. Wtedy cały pasek może stać się przestrzenią do zagospodarowania. Jeśli umieścimy na nim kilka pasujących do siebie stylem, zabawnych, kolorowych broszek, pokażemy w ten sposób luz, dystans do siebie i poczucie humoru. W dodatku na pewno zwrócimy uwagę swoją stylizacją.

Coś bardziej klasycznego

Oczywiście nie ma jednak żadnych przeciwwskazań, by broszkę nosić w klasyczny sposób – na piersi czy jako zapięcie sweterka. Taka ozdoba jest świetnym dodatkiem, który potrafi nadać charakter stylizacji. Może całkowicie odmienić małą czarną i dodać szyku nawet tak prostemu zestawowi jak jeansy i sweter. Wystarczy dać jej na to szansę!

Podobne artykuły
Brak komentarzy