Dla niej i dla niego

Eleganckie naszyjniki dla niej

17 listopada 2016
nicoletaionescu, fotolia.com, #105160220

nicoletaionescu, fotolia.com, #105160220

Elegancja objawia się na różne sposoby. Widać ją w sposobie poruszania się, w mowie, w stroju i makijażu. Jest jeszcze jedna rzecz, która świadczy o szyku. Odpowiednio dobrana biżuteria. Dziś chcemy skupić się na jednym konkretnym jej rodzaju – na naszyjnikach.

 

Naszyjnik – jak sama jego nazwa wskazuje – noszony jest na szyi. Najczęściej ma on dwie części – łańcuszek i wisiorek lub większy medalion. Naszyjniki mogą być wykonane z najróżniejszych materiałów – począwszy od tkanin, rzemyków czy miedzi, skończywszy na złocie lub srebrze. Wisiorki to z kolei bardzo często kamienie szlachetne lub inne materiały, w oryginalnym kształcie lub kolorze.

 

Krótka historia naszyjników

Już w paleolicie kobiety pierwszych cywilizacji zdobiły swoje dekolty naszyjnikami. Wykonywały je ze złowionych w wodzie muszli. Z czasem zaczęły powstawać także naszyjniki z kości, zębów i kamienia. Dopiero gdy metale szlachetne stały się łatwe w wydobyciu, zaczęły stanowić materiał do tworzenia biżuterii.

 

Slava_Vladzimirska, fotolia.com, #66860806

Slava_Vladzimirska, fotolia.com, #66860806

 

Jak je nosić?

Naszyjniki mogą być noszone przez kobiety w każdym wieku. Wiele modeli jest bardzo uniwersalnych – można nosić je i do pracy, i na wielkie wyjścia. Do jakich strojów najlepiej dobierać naszyjniki? Mogą być wkładane i do dżinsów, i do sukienek. Tutaj najlepiej będą wyglądać przy modelach z dużym dekoltem, ale kiedy wybierzemy się gdzieś w bluzce zabudowanej aż po obojczyki albo nawet w golfie, też możemy ozdobić szyję naszyjnikiem. Na gładkim materiale będzie on dobrze kontrastował. Jeśli wisiorek na naszym łańcuszku jest bardzo duży i skupia uwagę, nie musimy dobierać do niego już innej biżuterii. Jeśli jest z kolei drobny i „gubi się” w całej naszej stylizacji, warto wzbogacić go kolczykami lub bransoletką.

 

Złoty naszyjnik gwiazd z gwiazdką / 410 zł

Złoty naszyjnik gwiazd z gwiazdką / 410 zł

 

Jeśli nie myślałeś jeszcze o prezentach na Boże Narodzenie dla swoich bliskich, zapraszamy do naszego sklepu na www.allezloto.pl. Na pewno znajdziesz coś idealnego pod choinkę!

Podobne artykuły
Brak komentarzy