Dla niej i dla niego Polecane

Dobieramy kolczyki do fryzury

11 marca 2019
Adobe Stock,  autor: soup studio 38209926

Adobe Stock, autor: soup studio 38209926

Dobierając kolczyki, zwracamy uwagę na wiele kwestii, jak choćby czy pasują one do naszego ubioru i są odpowiednie do okazji. Część z nas wybiera je, kierując się tym, by ładnie podkreślały kształt twarzy. To oczywiście bardzo ważne aspekty, jednak warto też pamiętać, by zastanowić się, czy wybrane przez nas ozdoby pasują również do fryzury. Jakie zasady tutaj obowiązują?

Włosy długie i półdługie

W przypadku włosów długich i półdługich kolczyki bardzo trudno jest wyeksponować. Dlatego jeśli nosimy taką fryzurę, lepiej zrezygnować z niewielkich kolczyków wkrętek – te prawdopodobnie nie zostaną nawet zauważone. Nie współgrają z tego typu uczesaniem również kolczyki koła. Najlepiej przy włosach długich i półdługich stawiać na spore, podłużne ozdoby, które elegancko zwisają wzdłuż włosów. Warto zwrócić uwagę, by miały one kontrastującą z nimi barwę – wtedy będą lepiej widoczne i staną się pięknym uzupełnieniem kreacji.

Dwukolorowe kolczyki złote wiszące / 750 zł

Dwukolorowe kolczyki złote wiszące / 750 zł

Włosy krótkie

Przy bardzo krótkich włosach możemy pozwolić sobie na zdecydowanie więcej – na przykład na niewielkie kolczyki sztyfty. W połączeniu z uroczą, króciutką fryzurą da to bardzo lekki, dziewczęcy efekt. W tym przypadku sprawdzą się też naprawdę długie ozdoby czy takie w kształcie kół – oczywiście wtedy, gdy pasują one do kreacji. Warto jednak unikać dużych i bogato zdobionych kolczyków – te będą przy krótkich włosach robić przytłaczające wrażenie.

Przy upięciach

Jeśli decydujemy się na upięcie, możemy pozwolić sobie na naprawdę oryginalne kolczyki. Ten rodzaj fryzury najbardziej sprzyja eksponowaniu ozdób na uszach, więc zyskujemy pewność, że nasze najpiękniejsze kolczyki zostaną dostrzeżone i docenione. Tutaj wszystkie chwyty są dozwolone!

Złote kolczyki na sztyfcie brylantowy wzór / 192 zł

Złote kolczyki na sztyfcie brylantowy wzór / 192 zł

Fale, loki, warkocze

Przy falach, lokach oraz tradycyjnych upięciach typu warkocz czy kłos zdecydowanie warto postawić na kolczyki w stylu boho. Ciekawe, orientalne wzory, nasycone kolory, pióra i drewniane ozdoby znakomicie podkreślają te luźne, dziewczęce fryzury i dodają im jeszcze więcej uroku.

Fryzury asymetryczne

Te z nas, które decydują się na asymetryczne cięcia, które można określić nawet mianem “ostrych”, powinny zrezygnować z bardzo ozdobnych, dużych kolczyków. Najlepiej do takiego rodzaju fryzur pasują ozdoby o geometrycznych kształtach, wykonane ze złota lub srebra – proste i eleganckie. W tym wypadku włosy same w sobie są mocno zwracającym uwagę elementem wizerunku, kolczyki więc powinny być tylko jego subtelnym dopełnieniem.

Podobne artykuły
Brak komentarzy