Trendy

Dobieramy biżuterię do dekoltu!

21 września 2017
fotolia.com, #105160220 | Autor: nicoletaionescu

fotolia.com, #105160220 | Autor: nicoletaionescu

Biżuteria, podobnie jak moda, zmienia się z sezonu na sezon. Choć prawdą jest, że ozdoby wykonane ze szlachetnych kruszców i kamieni są ponadczasową klasyką, to wciąż pojawiają się nowe trendy i fasony. Dlatego też warto wiedzieć jak dopasować odpowiednio poszczególne elementy do naszego ubioru, by jednocześnie wyglądać modnie i z klasą. W dzisiejszym wpisie podpowiadamy jak dobrać naszyjnik do dekoltu, by stworzyć harmonijną i przemyślaną kompozycję.

 

Rodzaje dekoltów

Przede wszystkim warto na początku wymienić rodzaje dekoltów, do których będziemy dopasowywać biżuterię. Oprócz klasycznych takich jak dekolt w kształcie litery V, czyli tak zwany serek, w łódkę, golf czy dekolt podkoszulkowy (zabudowany pod szyją), w ostatnich sezonach pojawiło się kilka nowych typów. Coraz bardziej modne są w ostatnim czasie dekolty hiszpańskie, czyli takie odsłaniające ramiona, ale także ubrania z dekoltem na plecach czy z wyciętymi ramionami. Jaką biżuterię nosić do tego typu ubrań?

 

Dekolt w serek

Do dekoltu w kształcie litery V najbardziej pasować będą naszyjniki w podobnym kształcie. Świetnie prezentować będą się subtelne łańcuszki z zawieszkami, a także dłuższe wisiorki również nawiązujące formą do litery V. Tego typu biżuteria pięknie wysmukli szyję i podkreśli dekolt.

 

Elegancki złoty naszyjnik damski

Elegancki złoty naszyjnik damski

 .

Dekolt podkoszulkowy

Dekolt podkoszulkowy to nic innego jak dekolt t-shirtu zabudowany pod szyją. Takie bluzki dają największe pole do popisu, jeśli chodzi o dobór biżuterii. Możemy tutaj zdecydować się zarówno na długie łańcuszki, jak i delikatne ozdoby blisko szyi, na przykład tak modne chokery. Świetnie wyglądać będą również duże, przyciągające uwagę naszyjniki lub masywne łańcuchy, które ciekawie mogą kontrastować z codziennym ubiorem.

 

Złoty naszyjnik z czarnymi kamykami

Złoty naszyjnik z czarnymi kamykami

 .

Łódka

Inaczej niż w przypadku dekoltu podkoszulkowego, w ubraniach z dekoltem w kształcie łódki naszyjniki nie są najlepszym rozwiązaniem. Możemy co prawda postawić na subtelne i niezbyt długie wisiorki, jednak w tym wypadku najbezpieczniejszym rozwiązaniem będą kolczyki.

 

 

Długie złote kolczyki

Długie złote kolczyki

 

.

Na takiej samej zasadzie będziemy dobierać biżuterię do bluzek lub sukienek z dekoltem hiszpańskim – tutaj warto postawić na duże kolczyki, a całkowicie zrezygnować z ozdób na szyję, by nie odwracały uwagi od ozdobnego dekoltu.

 

Koszula

W przypadku koszuli wszystko zależy od okazji. Na biznesowe i bardziej oficjalne okazje najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie delikatny łańcuszek z zawieszką, który nie będzie zbyt mocno przyciągał uwagi. Elegancko wygląda również krótki wisiorek schowany pod kołnierzykiem, w którym zawieszka może imitować broszkę.

W luźnych stylizacjach z rozpiętą koszulą dekolt pięknie podkreślą naszyjniki składające się z kilku łańcuszków różnej długości, które będą układać się kaskadowo.

 

 

Złoty naszyjnik z dodatkiem cyrkonii

Złoty naszyjnik z dodatkiem cyrkonii

 .

Wycięte ramiona

Wycięte ramiona to jeden z najgorętszych trendów ostatnich sezonów. Chodzi o bluzki lub swetry, które odsłaniają tylko ramię, podczas gdy barki pozostają zakryte. Te ubrania już same w sobie są bardzo ozdobne, dlatego w tym wypadku warto postawić na minimalizm i dobrać do nich na przykład delikatny łańcuszek. W tym wypadku ciekawym rozwiązaniem mogą być również kolczyki.

 

Golf

Golf to rodzaj dekoltu, przy którym krótki naszyjnik nie sprawdzi się, bo może zaburzać proporcje sylwetki. Świetnie za to powinny komponować się z nim dłuższe naszyjniki lub łańcuszki z wyrazistymi zawieszkami, które pomogą wysmuklić szyję lub większe, przyciągające wzrok kolczyki.

 

 

Naszyjnik z żółtegop złota

Naszyjnik z żółtego złota

Podobne artykuły
Brak komentarzy